Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Re: Czy ratować zdechlaka?
Autor: p
E-mail: piotr.piesik@storczyki.org.pl
Data: środa, 21 lutego 2007 16:26:29
Powiem szczerze i brutalnie-sprzedawanie roślin w takim stanie jak na zdjęciu przez OBI czy kogokolwiek, uważam za poważne nieporozumienie. Roślina nie jest warta nawet 1 PLN. Stanowi co najwyżej materiał na kompost.Nie dość, że prawie nieżywa to jeszcze porażona przez pasożyty i szkodniki. Pytam się po co reanimować takiego zdechlaka ???!!!! W przypadku człowieka, przy jego stanie zejściowym/ teminalnym/ zaprzestaje się uciążliwej terapii ,bo nieetycznym byłoby zmuszanie śmietelnie chorego, do przeżycia kilku godzin czy dni tylko na zasadzie " sztuka dla sztuki".
Proszę mi powiedzieć, jaki jest sens kupowania byle czego i następnie wołanie na forum pomóżcie reanimować to co kupiłam.....?
Gdyby roślina ,którą Pani posiada miała jakieś wyjątkowe walory, lub byłaby Pani związana z rośliną emocjonalnie, to jeszcze mógłbym zrozumieć....
Zaraz podniesie się larum, że udzielam nie takich rad, jakie są oczekiwane.
Powtórzę......nie warto kupować takiego badziewia, które dodatkowo może być źródłem porażenia różnych roślin w kolekcji tak poasożytami jak i chorobami grzybowymi, bakteryjnymi czy wirusowymi.
O zniechęceniu się do storczyków nie wspomnę....

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl