Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Dobór roślin
Autor: Mariusz
E-mail: wurth67@wp.pl
Data: czwartek, 17 kwietnia 2014 21:00:46
Na dzień dobry Powitać Wszystkich, Mariusz z Poznania ,jestem tu nowy przeszukując Internet na temat orchidei trafiłem i na te forum. Widzę, że jest parę osób z bagażem doświadczeń, co do uprawy z tond parę pytań na początek . Nim to uczynię parę słów, czego szukam i co mam w planie zrobić a czas, jaki zaplanowałem to 1 rok na realizację i właśnie nim coś zacznę robić postanowiłem trochę poszerzyć wiedzę by ograniczyć błędy i rozczarowanie.
Nie zaskoczę jak powiem, że orchidarium/wiwarium nie wiem jak właściwie, narożnikowe, więc o przekroju trójkąta ramiona 90 cm wysokość 210 cm. Czytając jak się za to zabrać wypłyną temat, jakie to storczyki chce w tym hodować chodzi o właściwą temperaturę i tu okazało się, że schładzanie orchidarium w okresie zimowym i w nocy było by dość kłopotliwe rozumieć kosztowne, mieszkam w starym budownictwie, ale mam centralne mury 48 cm cegła i dorzucili parę lat temu 12 cm styropian, więc ok 22- 25 stopni zimą przy otwartych oknach to standard. Doszedłem, więc do wniosku, że łatwiej będzie podnieść temperaturę za dnia niż ją zbijać w dół. Idąc dalej wybrałem storczyki w przedziale temperaturowym 17- 36 min/max notowana między nocą a dniem 7-10 stopni spadek wilgotność średnio 80% i światło pośrednio 25000 luksów kraj pochodzenia Brazylia, Kolumbia i Wenezuela i Ekwador i tu dochodzę do PYTANIA na tym obszarze pomimo doboru roślin pod względami w/w mamy tutaj dwie strefy klimatyczne strefa równikowa i podrównikowa część rośnie w jednej a część w drugiej CZY TO PROBLEM by były razem??? To podstawowe pytanie a przy okazji podam, co wybrałem wstępnie może ktoś się do paczy błędu w zestawieniu jakiejś nie zgodności roślin i zweryfikuje zestawienie; Acacallis cyanea / Brassia arcuigera / Catasetum pileatum / Cattleya gaskelliana / Cattleya granulosa / Cattleya labiata / Cattleya violacea / Cattleya eldorado / Cattleya lawrenceana / Cattleya luteola / Encyclia cochleata / Encyclia cordigera / Galeottia fimbriata / Oncidium lanceanum / Psychopsis papilio / Psychopsis sanderae / Psygmorchis pusilla / Restrepia guttulata / Rodriguezia bracteata / Rodriguezia decora / Rodriguezia venusta / Rodrigueziopsis eleutherosepala / Rudolfiella floribunda / Scuticaria hadwenii / Sigmatostalix cuculligera / Stanhopea jenischiana / Stanhopea tigrina / Warmingia eugenii.
Za wszelkie uwagi i informacje z góry dziękuję.Pozdrawiam.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl