Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Moja mała kolekcja
Autor: Łukasz
E-mail: 999lukasz@interia.pl
Data: piątek, 31 marca 2006 02:28:34
Witam.
Chciałem zaprezentować fotki moich storczyków. Kolekcja moja może nie jest wielka, ale dopiero zaczynam a jak wiadomo, od czegoś zacząć trzeba

Na początek kupiony w kwiaciarni "po przecenie" Phalaenopsis.
Gdy go kupiłem miał dwia pędy kwiatowe niestety niechlujnie ułamane. Po przyniesieniu do domu, pądy przyciąłem. Po jakimś czasie na jednyn zaczęło coś rosnąć No i urosły pączki. Nie wiem czemu, ale tylko jeden sie rozwinął a reszta uschła Myślę że to przeciąg


(dookoła inne niż storczyki roślinki: pilea, anturium, hedera, cytryna)




Ale za to kwiatek jest imponująco duży <- 12cm ->


Teraz czas na Dendrobium Nobile Stardust `Chiyomi`
Teraz już lekko przekwita, ale na kolejnej psbl. są już nowe pączki
No i zaczęło wypuszczać dwa nowe przyrosty





A te pączki pojawiły się na tej ulistnionej psbl. po prawej stronie ( na zdj. już widać ich zaczątki)

Na jednej z psbl. znajdują się keiki, ale one jakoś nie za bardzo garną się do tego ażeby podrosnąć




A teraz... no właśnie. Nie mam 100% pewności co to może być
Konsultowałem się już nawet z Panią Grażyną. Prawdopodobnie jest to Colmanara, może Wildcat Jeśli ktoś wie co to może być, to bardzo proszę o pomoc

Tak wyglądają psbl. i liście roślinki "X"



Tak wygląda kwiatostan. Ma on 95 cm wysokości, ale na zdj nie widać 2/3 dolnej części lódygi, która jest "goła"




A tak Wygląda pojedyńczy kwiat



Na koniec zdjęcie moich maleńkick Oncidiów zakupionych na aukcji Allegro.
Mam je od stycznia i już puściły ładniusie korzonki a niektóre "są bogatsze" nawet o kolejny listeczek
Dla porównania, wśród nich ułożyłem zapałkę





Mam jeszcze jakieś Paphiopedilum, ale nie zrobiłem mu jeszcze sesji fotograficznej . Czekam aż rozkwitnie wówczas postaram się dodać i jego fotki A poza tym muszę to Paphiopedilum zidentyfikować a do tego jest mi właśnie potrzebny rozwinięty kwiat

Pozdrawiam




Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl