Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Sugestie, uwagi i informacje o forum

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Re: spam
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: info@orchidarium.pl
Data: środa, 16 kwietnia 2008 10:48:43
Witam,

To, o czym Pani pisze, ma niewiele wspólnego ze spamem, o którym ja pisałem. Ja mówiłem o postach na forum Orchidarium, które są rozsyłane do subskrybentów oficjalnej listy wysyłkowej. Czyli spam bierze się stąd, że na forum zdalny robot (a czasem osoba) zamieszcza wiadomość, która jest następnie rozsyłana, tak jak powinna, do wszystkich zapisanych subskrybentów. Tego rodzaju spam ukracam, stosując filtry uniemożliwiające zamieszczenie na forum wiadomości zawierających określone słowa.

Natomiast to, co Pani opisuje, to standardowy zautomatyzowany spam rozsyłany skądś tam, w którym adres rzeczywistego nadawcy jest PODMIENIANY dowolnie wylosowanym adresem pobranym z internetu, w tym wypadku moim. Nie oznacza to, że wiadomość została wysłana z orchidarium.pl, tylko że program rozsyłający spam fałszywie podszywa się pod mój adres. Na to ja nic nie mogę poradzić.

Jedynym sposobem walki z takim spamem jest konsekwentne NIEPODAWANIE SWOJEGO ADRESU E-MAIL gdziekolwiek w internecie, gdzie może zostać zamieszczony na ogólnie dostępnej stronie, skąd robot-zbieracz adresów mógłby go pobrać. Dlatego też już od trzech lat podawanie adresu e-mail na forum Orchidarium jest dobrowolne.

Pozdrawiam,
Jerzy

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl