Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Ciekawe miejsca

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Re: Storczykarnia w Łańcucie
Autor: Danuta Pańczyk
E-mail: danutapanczyk@wp.pl
Data: poniedziałek, 5 grudnia 2011 22:13:37
Witam,

Przesyłam aktualne kwitnienia.

Ogólne widoki
























Masdevallie - tym podarowanym przez Joasię Kinę powinnam poświęcić cały post. Są cudne, niestety nie potrafię zrobić aparatem dobrych zdjęć









Masdevallia Ted Khoe w rzeczywistości jest bardziej wściekła (w kolorze oczywiście)


Tej podarowanej przez Barbarę Jończyk-Włosiak udało się zrobić fotkę i tak wygląda teraz wygląda Masdevallia welischii x hirtzii x aurea



Masdevallia sanctae-inesae - bardzo obficie kwitnąca miniaturka



Kefersteinia aurorae od Przemka Szostoka. Pachnie bajkowo- owocowo, brzoskwiniowo. Dla mnie ogromna niespodzianka.




Ada glumacea też od Przemka Szostoka



Dendrobium wattii, te żółte przebarwienia na liściach to nie choroba. Tak zareagowała roślina na dolomit



Phalaenopsis amboinensis- to pierwsze kwitnienie tej rośliny i nawet mnie zaskoczyło Do tego ładnie pachnie.




Phalaeopsis amabilis 'Art Leaf'


Jeszcze trochę katleji
Piękna hybryda o mocnym, korzennym zapachu



Cattleya 'Gertrude Hausermann'



Blc. Memoria Boon Klong



Zawsze mnie śmieszy ta roślina,


bo sami zobaczcie co ma być w doniczce




W rzeczywistości ta katleja nie daje tak po oczach


Cattleya Riffe x Sophrolaelia





A ta katleja hybr. została podarowana Storczykarni przez rodzinę śp. Pana Tomaszewskiego




A to też katleja ze starej kolekcji p. Tomaszewskiego. Dostaliśmy ją od Agi i Marka Siwików. Pokazywałam ją w ubiegłym roku, wtedy miała jeden kwiat z oklapniętym płatkiem. Dziś jak widać ma cztery, duże, pachnące kwiaty. Była i jest obfilmowana i obfotografowana przez wizytujących nasze szklarnie. Nawet za gwiazdę w telewizji robiła

Jest absolutnie pięknością i cieszę się, że dobrze się ma w Łańcucie. Tu nasuwa mi się refleksja, co stanie się z naszymi kolekcjami kiedy nas już nie będzie ?

Ale póki co, to mam pomysł; wiem, że wiele katleji z kolekcji śp. Tomaszewskiego było sprzedawane za niewielkie pieniądze i rozjechały się po całym kraju i w związku z tym mam pytanie, prośbę; może macie w swych kolekcjach też te rośliny? Może warto je zgromadzić? Pytam tak delikatnie...










Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Danka

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl