Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  prośba o identyfikację
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mila Lorenc
E-mail: lormila@gmail.com
Data: wtorek, 10 sierpnia 2010 08:23:13
Witam,
dostałam tego kwiatka już bez kwiatów, stare pseudobulwy są mocno pomarszczone, a nowe nie wyrosły do końca i ich liście są pofałdowane. Czy są jeszcze szanse, że wyrosną? Bardzo chciałabym, żeby odżył i dlatego proszę Państwa o identyfikację. Serdecznie pozdrawiam!




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata
E-mail:  
Data: wtorek, 10 sierpnia 2010 12:49:27
O identyfikację trudno bo i zdjęcie małe i bez kwiatów trudno zgadywać. Zapewne coś cambriowatego lub oncidium.
ładny i wygląda na zdrowy, wymaga tylko więcej wilgotności w powietrzu (bez tego marszczą sie liscie w charakterystyczne harmonijki) i moze lekkiego nawożenia.
Uprawa: w lecie umiarkowane słońce (najlepiej "plamy słońca przefiltrowane przez liścieinnych kwiatów", nigdy w pełnym słońcu!) oraz zraszanie i podniesienie wilgotnosci powietrza w około. Zimą więcej światła, nadal wysoka wilgotność wokół rośliny i unikać przewiewania zimowymi przeciągami.

Nie usuwać starych, bezlistnych ale zielonych bulw! Im wiecej pseudobulw tym roślina lepiej kwitnie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grzegorz
E-mail: grzybek9klasa@onet.eu
Data: wtorek, 10 sierpnia 2010 13:04:41
Witam!Zgadzam się z p. Beatą w 100% Ponieważ uprzedziła mnie pani o kilka minut dodam tylko że pseudobulwy które maja pomarszczone liście te nie wyprostują się już nigdy ale mogą kwitnąć.Z ilością pseudobulw też potwierdzę że roślina kwitnie lepiej im ich więcej ponieważ zawsze w starych p-bulwach są jeszcze jakieś "zapasy" substancji odżywczych .Przy dobrej pielęgnacji roślinka odżyje z pewnością

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mila Lorenc
E-mail: lormila@gmail.com
Data: wtorek, 10 sierpnia 2010 15:29:59
Bardzo Państwu dziękuję, zarówno za porady, jak i za nadzieję!

Powrót do grupy


© Copyright 2025 Orchidarium.pl