Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  ludicia
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ayloona
E-mail: ayloona@op.pl
Data: wtorek, 29 sierpnia 2006 09:44:24
Witam wszyskich
Ludicia jest raczej niepopularnym storczykiem, bądź też nikt nie ma z nią kłopotów sądząc po braku pytań odnoście tej roślinki
Moja pięknie zakwitła, niestety w okresie upałów odkleiła mi się roleta od okna i spadając złamała cały kwiatostan. Teraz w miejscu gdzie wyrastała łodyga z kwiatami wyrasta mi nowa odnóżka z liśćmi.
Powiedzcie mi proszę, czy to jest "dziecko"? Czy należy z nim coś zrobić? Czy następne kwitnięcie będzie dopiero z młodych pędów?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
ayloona

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata Sobieszczańska
E-mail: Beata-Sobieszczanska@web.de
Data: wtorek, 29 sierpnia 2006 09:59:29
Witam , być może uszodony został ronież i stożek wzrostu rośliny, dlatego roślina wypuściła boczny odrost.Proszę sie nie przejmnować , Ludisia silnie sama z siebie się krzaczy. Nowe kwiatostany , pojawiają się na nowych przyrostach.

Pozdrawiam, Beata

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ayloona
E-mail: ayloona@op.pl
Data: wtorek, 29 sierpnia 2006 10:19:13
Pani Beato, dziękuję za odpowiedź

Proszę mi jescze powiedzieć czy powinnam coś z tym pędem zrobić? tzn. czy poczekać aż urośnie i przesadzić do doniczki?
Ludicia jest raczej płożącym storczykiem i mam obawy, że będzie mi się przewracać jeśli pozwolę rosnąć mu tam gdzie jest... Już teraz mam problemy z utrzymaniem doniczki w pionie.
pzd
a

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata Sobieszczańska
E-mail: Beata-Sobieszczanska@web.de
Data: wtorek, 29 sierpnia 2006 10:21:49
Jaki duży jest pęd i czy ma korzenie?
Beata

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ayloona
E-mail: ayloona@op.pl
Data: wtorek, 29 sierpnia 2006 10:25:19
Pęd ma jakieś 2-3 cm, bez korzeni. Może wieczorem zamieszczę zdjęcie (teraz jestem w pracy)?
ayloona

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata Sobieszczańska
E-mail: Beata-Sobieszczanska@web.de
Data: wtorek, 29 sierpnia 2006 10:37:32
Nie oddzielać , podeprzeć proszę i niech rośnie!
Po oddzieleniu tak małego pędu z rośliny nic nie będzie a nawet gdyby miała korzenie to po przesadzeniu i okresie ukorzeniania w podłożu nie bedzie gwarancji kwitnienia.

Pozdrawiam, beata

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ayloona
E-mail: ayloona@op.pl
Data: wtorek, 29 sierpnia 2006 10:41:03
ok, tak zrobię
Pani Beato, dziękuję bardzo za pomoc. Sprawa być może błacha, ale dla początkującego "storczykomana" wydaje się być sprawą "życia i śmierci"

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl