Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  problem z Catlejami
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ania
E-mail: aofgreen@wp.pl
Data: środa, 18 czerwca 2003 21:17:35
Moje Catleje od jakiegoś czasu po prostu marnieją w oczach.Ich warunki uprawy się nie zmieniły - ani wilgotnośc , ani temperatura , podlewanie , itd.
a mimo to pojawiają się dwa objawy: albo liscie zaczynaja jakby usychac - marszcza się , żółkna i twardnieja albo w przypadku innych pojawiaja się czarne plamy - duże i nieregularne , które szybko się rozprzestrzeniają - na innych roslinach sie to nie dzieje , dotyczy wyłacznie Catleji . Dodatkowo "chore" egzemplarze wypuszczają nowe przyrosty - całkiem zdrowe . Ratujcie , co z tym począc?Czy to coś poważnego , czy tylko "przesilenie letnie"?

Pozdrawiam.Ania

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jarosław J. Janeczek
E-mail: bopp@ceti.pl
Data: piątek, 20 czerwca 2003 00:23:15
Ja mam identyczna sytuacje, ale nic konkretnego nie zrobilem, te z czarnymi plamami teraz nawet kwitna, ale one sie nie zwiekszaja(plamy), poprostu sa, ale tylko na starych lisciach, na nowych nic nie ma, a co do usychania, to zauwazylem ze rosliny nie maja korzeni (kupilem 3 rok temu w OBI) ktos je poprostu obcial, z czasem odrosly i pojawily sie nowe przyrosty i narazie jest dobrze, ale sa tylko dwa korzenie na calej duzej roslinie i przyrost wolno rosnie
Pozdrawiam
Jarek

PS. jesli ktos mam moj mail to prosze zmienic go na bopp@ceti.pl, z tego starego przestaje korzystac

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl