Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Moje Oncidium
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grzegorz
E-mail:  
Data: sobota, 30 września 2006 23:09:48
Moze najzwyklejsze ale pierwszy storczyk ktory u mnie zakwitl od poczatku. Doliczlem sie 58 kwiatów i pachna lekko cytrynką
A kupilem na wyprzedazy za pol ceny w tamym roku.


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ninka
E-mail:  
Data: niedziela, 1 października 2006 10:25:39
Witam,
Gratuluję pierwszego kwitnienia. Storczyk choć znany to naprawdę bardzo ładniei długo kwitnie.
I kolorek ładniutki.
Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grzegorz
E-mail:  
Data: niedziela, 1 października 2006 15:02:12
A jaki jest sredni czas utrzymywania sie kwiatów? U mnie pierwsz ykwiatuszek rozwinął się 1 wrzesnia i nadal kwitnie w pełnej krasie.


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Andrzej B.
E-mail: andrzej.m.b@wp.pl
Data: niedziela, 1 października 2006 18:26:50
Długość kwitnienia zależy od temperatury, światła, nawożenia itd. Moje podobne Oncidium zakwitło 15 VIII i niedawno pierwsze kwiaty zaczęły opadać a pozostały "późniejsze". Czyli 1,5 - 2 mies. Pozdrawiam, Andrzej.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jollka
E-mail: jollka.fm@interia.pl
Data: poniedziałek, 2 października 2006 11:31:42
ja rownież zakupiłam za całe 10 zł przekwitnięte Oncidium z nadzieją na przyszłe kwitnienie.
I mam pytanie do Panów, jak dalej z nim postepować, by wytworzyło zdrowe pseudobulwy i poźniej rownie pięknie zakwitło??
To moje pierwsze Oncidium

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grzegorz
E-mail:  
Data: poniedziałek, 2 października 2006 16:31:01
Moje stalo przez te wszytkie miesiace od zakupienia na wschodnim okienku. Podlewalem raz na tydzien lub rzadziej (doniczka jest nieprzezroczysta wiec wkladalem dluuugą wykalaczke i badalem wilgotnosc. Do wody dodawalem najzwyklejszego nawozu do storczykow- od czasu do czasu tego nawozu na kwitnienie (blossom booster. I doczekalem sie. Kwitnie juz od miesiaca :-D

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Milena
E-mail: milena@amq.pl
Data: poniedziałek, 2 października 2006 18:13:22
Witam serdecznie, miałam kiedyś tą hebrydę (jak na moje oko: Oncidium Sweet Sugar Japan) Bardzo ładna, popularna i łatwa w hodowli i rzeczywiście wręcz cała obsypana kwieciem - w odpowiednich warunkach nawet do 10-12 tygodni /rosła w łazience/. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jollka
E-mail: jollka.fm@interia.pl
Data: wtorek, 3 października 2006 13:18:43
Jakie polecacie podłoże: standardowe drobne czy duże i czy Oncidium można uprawiać jako s/h??
Jeszcze mam pytanie o pseudobulwy: Kwiat był w największej, a są jeszcze 2 male bulwy, czy to z nich będzie kwitnienie czy moga być z zeszłych kwitnień, a nie są wyrośnięte? Czy mam oczekiwać nowych pseudobulw? Kupiłam go z przekwitniętym badylkiem i niewiele o nim wiem. Czytam forum, pytam, może będę mądrzejsza

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: zielonka
E-mail: mawi@mawi.pl
Data: wtorek, 3 października 2006 15:46:18
moje oncidium, też kupione bez kwiatów, wystawiłam z młodymi bulwami na dwór w kopńcu sierpnia i po ok. 2-3 tygodniach wypuściło pęd kwiatowy - zadziałały wahania tempearatury w tym czasie juz dość znaczne.
zabrane zostało do domu jak pęd już się wyraźnie wykształcił, w końcu września, nie czekałam aż będzie zbyt duży, zeby potem w mieszkaniu nie zrzucił pąków z powodu zmiany warunków.

i rośnie nadal - czekam na kwitnienie.
z+

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grzegorz
E-mail:  
Data: wtorek, 3 października 2006 16:05:02
Podloze w moim Oncidium ma srednia granulacje- kawalki kory 1-2cm.
Gdy go kupilem mial dwie duze i dwie male pseudobulwy. Niedlugo pozniej wypuscil nowa pseudobulwe i to wlasnei z niej wypuscil pęd. Generalnie im wiecej pseudobulw tym lepiej- roslina ma wiecej magazynow wody. Czytalem ze po ok 2 latach od zakwitniecia pseudobulwa obumiera sama.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl