Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Ludisia
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: marTUSIA
E-mail: MartuchaK@poczta.fm
Data: czwartek, 5 października 2006 07:34:08
Witam,
Piszę aby rozwiać swoje wątpliwości nt. Ludisia discolor. Otóż od kiedy zaczęła wypuszczać nowe przyrosty, stare liście robią się wiotkie i człe czerwone (nie wszystkie naraz lecz jeden po drugim). Wydaje mi się, że jest to proces naturalny, ale będzie mi lepiej jeżeli ktoś bardziej doświadczony w hodowli potwierdzi moje przypuszczenia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: czwartek, 5 października 2006 07:47:59
Masz jak najbardziej prawidlowe podejrzenia Kazdy przyrost kwitnie tylko raz, a potem powoli i naturalnie zamiera.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jolanta M.
E-mail: jolwima@o2.pl
Data: czwartek, 5 października 2006 10:21:43
Witam!
W moim przypadku było podobnie,ale zdecydowałam się na przesadzenie roślinki i o dziwo wypuściła mnóstwo przyrostów ,a czerwienienie liści zatrzymało się.
Może była głodna
Pozdrawiam - Jolanta.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Barbara
E-mail:  
Data: piątek, 18 maja 2007 22:22:06
Nie załamujcie mnnie! Właśnie odkupiłam ludisię która dopiero co przekwita - czy już nic z niej nie będzie? Jest to pojedynczy pęd, wygląda narazie ładnie. Lekko starałam się zaglądnąć pod podłoże - blisko pod wierzchem widziałam młody korzonek. Niewiele jest konkretnych informacji na temat tej odmiany. Na orchidarium są ale nie wyczytałam nic na temat zamierania całego pędu.
Bardzo proszę o informację czy coś robić i co mnie czeka.
A. Jeszcze jedno - gdzieś znalazłam informację że ludisia lubi stale wigotne podłoże - nie przesuszać za długo czy dosłownie trzymać wilgotne?
Proszę o pomoc.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl