Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  identyfikacja
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Daria
E-mail: dariade@o2.pl
Data: poniedziałek, 20 listopada 2006 20:28:48
Jeśli Ktoś może podać orientacyjną nazwę dla tej hybrydy (na pewno oncidium, ale czy coś jeszcze?), albo choć stornę www na której można poszukać odmian oncidium... Szukałam i już musze zrobić przerwę dla dobra moich oczu
Wszelkie wskazówki mile widziane

Serdecznie pozdrawiam
D.











Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Łukasz
E-mail: 999lukasz@interia.pl
Data: wtorek, 21 listopada 2006 00:18:48
Jak na moje oko, może to być Colmanara Wildcat 'Blod Shot' lub Colmanara Wildcat 'Bobcat'
proszę kliknąć tutaj
i tutaj
prosze spróbować jeszcze w Googlach wpisać COLMANARA WILDCAT, a w Googlowych grafikach wyświetla sie nawet kilka zdjęć
Łukasz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasia
E-mail: 555kasia@wp.pl
Data: wtorek, 21 listopada 2006 14:19:48
Wygląda zupełnie jak moja Więc przy okazji też się dowiem nazwy
Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Daria
E-mail: dariade@o2.pl
Data: wtorek, 21 listopada 2006 15:50:51
Serdeczne dzięki za linki. To chyba rzeczywiście Colmanara Wildcat... wolę nazwę 'Bobcat' ale to już szczegóły.
Pytanie do Kasi - czy traktujesz ją jakoś specjalnie? Może masz jakieś spostrzeżenia, rady...

D.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Łukasz
E-mail: 999lukasz@interia.pl
Data: wtorek, 21 listopada 2006 23:04:43
ja mam natomiast Colmanarę Wildcat Lucky Seven lub coś koło tego, ale myślę że to teraz nie ma znaczenia, ponieważ i moja i Pani na dokładnie taki sam udział procentowy rodziców, więc i wymagania takie same(???)
Moja stoi na stoliku, który od okna południowego jest oddzielony tylko firanką. Podlewam raz na tydzień przez moczenie doniczki, a dodatkowo codziennie spryskuję liściei co drugi dzień podłoże(tylko dwa psiknięcia spryskiwaczem na podłoże). Nawóz "storczyki" z NOWOMIXu do co drugiego podlewania. Temperatura w dzień waha się od 18,4oC do 24,7oC, co zależy do stopnia palenia w centralnym. nie wiem jaka jest temperatura w nocy bo nie chce mi się wstawać i sprawdzać, ale nie różni się wiele od dziennej, i nie wiem jak latem, ponieważ elektroniczny termometr którego używam znalazł swoje zastosowanie jako pokojowy dopiero 1,5 m-ca temu, przeprowadzając się ze szklarni. Kwitła w tym roku dwa razy, pierwszy raz w marcu-kwietniu jak kupiłem a drugi raz we wrześniu-październiku, przyczym teraz po przekwitnięciu, wypuściła z najwyżej położonej łuski nowe odgałęzienie z 13 pąkami, więc jeszcze w tym roku będą kwiaty. Jak widać pasuje jej u mnie i rośnie bardzo ładnie.

aha, lato spędziła w szklarni między pomidorami, a tam czasami było nawet 45-50oC jak zapomniałem otworzyć okien i drzwi, z tym że była zacieniona geowłókniną dzięki czemu nie miała bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi
Łukasz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasia
E-mail: 555kasia@wp.pl
Data: środa, 22 listopada 2006 12:24:20
Witam!
Ja nie mogę wiele powiedzieć o pielęgnacji. Mam ją ponad miesiąc z czego większość czasu leży w akwarium. Kupiłam ją nie oglądając za bardzo na wystawie w Poznaniu wierząc, że skoro pochodzi z dobrej firmy (Tomaszewski) to jest zdrowa. Niestety, okazało się że rosła w torfie, miałą w podłóżu mnóstwo różnego rodzaju robaków i zgnite korzenie. Obciełam je i do akwarium. Po miesiącu oczekwiania pojawiły się dwa malutkie korzonki Mam nadzieję, że odżyje
Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Daria
E-mail:  
Data: środa, 22 listopada 2006 19:06:20
Dziękuję Wam. Trzymam kciuki za wszystkie Colmanary i nie tylko. Zobaczę jak będzie się miała u mnie. Pamiętam, że pierwszą "zamordowałam" dobrych kilka lat temu, kiedy kompletnie nic nie wiedziałam o storczykach. Myślę, że tej nie czeka podobny los.
P.S
Drogi Łukaszu - nie pisz do mnie na 'pani' bo chyba jestem niecałe 2 razy starsza od Ciebie...

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
D.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Łukasz
E-mail: 999lukasz@interia.pl
Data: środa, 22 listopada 2006 23:57:32
A czy my się znamy Jeśli tak to przepraszam Ciebie, ale po nickach to ja niewiele osób rozróżniam, chyba tylko tych którzy nazwiska dodają
Co do wieku to nie wiem jak owa proporcja się rozkłada, ja mam 22
Łukasz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Daria
E-mail:  
Data: czwartek, 23 listopada 2006 20:16:40
Myślę, że w gronie miłośników orchidei można zwracać się do siebie po imieniu i nie będzie to jakąś straszną gafą .

pozdrawiam
D.29

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Łukasz
E-mail: 999lukasz@interia.pl
Data: piątek, 24 listopada 2006 03:18:13
A więc dobrze.
Miło mi Cię poznać Dario
A skoro masz 18lat to oznacza że jesteś ode mnie młodsza
Łukasz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Basia Bawej
E-mail:  
Data: piątek, 24 listopada 2006 12:50:23
Witam,
Ja też jestem szczęśliwa posiadaczką takowej (?) calmonary, mam jednak pewną wątpliwość. Czy ona w realu jest prawie czarna? Basia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Daria
E-mail: dariade@o2.pl
Data: piątek, 24 listopada 2006 15:09:50
Witam
Basiu - ta moja jest rzeczywiście bardzo ciemno-bordowa, przedostatnie zdjęcie dośc dobrze oddaje jej kolor.
Łukasz - z tego co zrozumiałam to kupiłeś swoją w tym roku... może głupie pytanie- ale kiedy zamierzasz ją przesadzać?
- ( ta moja to już wypycha podłoże z doniczki...no ale będę mogła ją przesadzić dopiero jak zacznie wypuszczać nowe przyrosty...)
No i oczywiście też miło Cię poznać
Serdecznie pozdrawiam
Daria

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Łukasz
E-mail: 999lukasz@interia.pl
Data: sobota, 25 listopada 2006 23:02:17
uuuu, obawiam się że się spóźniłaś, ponieważ właśnie po niedzieli wysyłam pół rośliny w świat (nie za darmo jednak, tylko na wymianę za oncidium, które nawiasem mówiąc już u mnie jest od kilku dni)Natomiast moja część w chwili obecnej ma 3 stare pseudobylwy i jeden młody przyrost, a w zasadzie to ten przyrost jest już duży...
może kiedyś...
Łukasz


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Daria
E-mail:  
Data: poniedziałek, 27 listopada 2006 19:30:45
Ja tylko chciałam wiedzieć czy już przesadzałeś swoją podopieczną. No przecież nie będę sępić...i to jeszcze tak podstępnie

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w uprawie!
Daria

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl