Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Miłośnicy storczyków we Wrocławiu
  Strona:    [1] 2  3  4  5  6    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa
E-mail: etrzcinska@wp.pl
Data: wtorek, 27 lutego 2007 12:52:04
Kochani, czy we Wrocławiu działa klub miłośników storczyków? jeżeli tak, to proszę podać jakiś kontakt. Czekam w kolejce! Pozdrawiam Ewa :

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jurek Szypuła
E-mail: jszypula@biol.uni.wroc.pl
Data: wtorek, 27 lutego 2007 21:07:23
Niestety nie a szkoda bo nawet miejsce na spotkania by się znalazło u mnie w pracy. Czytuję to forum od jakiegoś czasu i widzę że miłośników hodowli orchidei we Wrocławiu nie brakuje. Storczykomaniacy z Wrocławia łączcia się

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marcin Kaczmarski
E-mail: storczykiptms@wp.pl
Data: środa, 28 lutego 2007 14:51:32
Witam,

być może wkrótce zacznie działać. W maju odbędzie się we Wrocławiu wystawa storczyków, współorganizowna przez PTMS, podczas której będziemy zbierać zapisy do towarzystwa. Podejmiemy też próbę utworzenia nowego Oddziału PTMS lub możemy pomóc w stworzeniu lokalnego koła.
Wrocław ma bogate tradycje w tej dziedzinie, więc na pewno znajdzie się wielu zainteresowanych.

Pozdrawiam,
Marcin Kaczmarski.


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: GrzegorzRadka
E-mail: GrzegorzRadka@interia.pl
Data: środa, 28 lutego 2007 15:26:56
Witam!
Zaraz zobaczymy utyskiwania Jerzego, że "we Wrocławiu nikt się nie chce w nic organizawać"

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jurek Szypuła
E-mail: jszypula@biol.uni.wroc.pl
Data: środa, 28 lutego 2007 15:54:29
W maju ja protestuję Cały maj będę uganiał się za owadami w Turcji
A co do tradycji to niby że w organizowaniu wystaw, czy w organizowaniu się pozdrawiam,
Jurek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jurek Błaszczyk
E-mail: jurekbe@poczta.fm
Data: środa, 28 lutego 2007 19:24:10
Witam uprzejmie,
i uprzejmie przypominam/informuję, że:
1. We Wrocławiu działa Koło Miłośników Koelogyn (któremu Jerzy odmawia zniżki ). Fakt, że dość hermetyczne warunkami przyjęcia nowych kołowiczów, (których to warunków już nie pamiętam ale są właściwie NIE-DO-SPEŁNIENIA - coś w rodzaju: "Członek ma mieć w kolekcji tyle Coelogyne, aby stanowiły większość, w tym przynajmniej dwie oznaczone gatunkowo")
2. Polskie Towarzystwo Storczykowe "ORCHIS" (do którego chyba też nie bardzo można wstąpić ) ma siedzibę we Wrocławiu (i Prezesa też)
Nie jest więc tak źle, jak to sugerują inni wrocławianie
Pzdr Jurek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Trzcińska
E-mail: etrzcinska@wp.pl
Data: środa, 28 lutego 2007 21:43:18
Kochani, widzę że poruszyłam istotny temat! to dobrze ! To w końcu jest we Wrocławiu grupa miłośników storczyków, czy nie? Mnie interesują te rośliny, ich hodowla i nadal chętnie spotkam się z kimś kto sporo na ten temat wie. Tak na marginesie, kto i kiedy ma tworzyć listę chętnych, czy jest jakieś "wpisowe" ? Ewa

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Witold Hanak
E-mail: wit6xra@interia.pl
Data: czwartek, 1 marca 2007 14:00:16
Jurek - co do punktu 2 .... to dla chcącego nic trudnego
Zresztą - jak wiesz - epifitom mówimy nie

a tak na poważnie - pytanie zdaje się dotyczyło towarzystwa, które gromadziło by wielbicieli roślin typu Phalaenopsis, Cattleya i innych "nadrzewnych".
Takiego towarzystwa w tej chwili we Wrocławiu nie ma.
Polskie Towarzystwo Storczykowe ORCHIS zajmuje się wyłącznie storczykami "gruntowymi"

Co zaś do majowych owadów w Turcji - http://koka.cad.pl/prywatnie/anatolia06/20%20maj/slides/IMG_4354.html

Pozdrawiam
W.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dariusz Chojnacki
E-mail: d-chojnacki@wp.pl
Data: czwartek, 1 marca 2007 16:19:20
Witam!

Pani Ewa rzeczywiście poruszyła ciekawy temat. Jeśli chodzi o Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków, to będziemy zbierać zapisy do PTMS na wystawie storczyków w ogrodzie botanicznym w dniach 11-13 maja.
Wszystko zależy od zainteresowania. Gdyby doszło do utworzenia Oddziału PTMS we Wrocławiu to na początku do czasu formalnego wyboru władz nie będą pobierane składki. Ważne, aby znalazła się grupa zapaleńców chętnych do regularnych spotkań. A jak widać to chyba na to się zanosi.
Jeśli chodzi o termin wystawy to został on już ustalony dużo wcześniej ale może Pan Jurek Szypuła upolowałby w Turcji kilka ciekawych zdjęć ze storczykami przy okazji "pogoni za owadami"? Byłby ciekawy temat na ewentualne czerwcowe spokanie.
Wracając do tradycji, to Marcin miał zapewne na myśli lata 1978-1993 w których Wrocław miał największą chyba w Polsce kolekcję storczyków w tamtych latach oraz prof. Kukułczankę (wieloletnią przewodniczącą Ogólnopolskiej Sekcji Storczykarzy, której Grupy Terenowe działały w Łodzi i we Wrocławiu).
We Wrocławiu organizowane też były Konferencje Naukowe i Wystawy Storczyków (np. w dniach 27-29 marca 1987 roku w Domu Technika NOT z udziałem wielu autorytetów z Polski, Niemiec czy Austrii) i wiele innych. Sam byłem na chyba ostatniej takiej wystawie z Piotrem Kaczmarskim (ojcem Marcina) w 1993 roku, która odbyła się w ogrodzie botanicznym.
Przed dwoma laty odbyła się po długiej przerwie kolejna wystawa w ogrodzie, w której brał też udział Jurek Dziedzic. W maju tego roku kolejna wystawa. Bogata tradycja Wrocławia w dziedzinie storczyków zaczęła się więc powoli odradzać.

Pzdr.
Dariusz Chojnacki

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jurek Błaszczyk
E-mail: jurekbe@poczta.fm
Data: czwartek, 1 marca 2007 17:37:10
Witek,
Ewa pytała o klub miłośników storczyków. Zarówno Twoje Towarzystwo, jak i moje samozwańcze koło spełnia warunek zrzeszania tychże, nie?
Pytam serio: do "Orchis" można już wstąpić? Przeoczyłem informację o sposobie zapisania się do Towarzystwa, czy co?
Pzdr Jurek


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Trzcińska
E-mail:  
Data: czwartek, 1 marca 2007 20:54:49
Kochani, czekam więc na konkretne propozycje. Podziwiam wszystkich miłośników storczyków za ich merytoryczną wiedzę i zapał. Chciałabym się z wami spotykać. Mam nadzieję, że każdy wrocławianin - nowicjusz będzie mile widziany. Zacznijmy więc od wręcz towarzyskich spotkań, bo jak sądzę szybko one przerodzą się w coś ambitniejszego. Może uda nam się poznać jeszcze przed wystawą w maju? Proszę zatem pomyśleć nad formą spotkania, lokalizacją i terminem. Służę pomocą. Mam nadzieję, że każda osoba zafascynowana stroczykami (bez względu na ilość okazów) będzie witana serdecznie. Dzięki za rys historyczny. Tradycje należy podtrzymywać !

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jurek Szypuła
E-mail: jszypula@biol.uni.wroc.pl
Data: czwartek, 1 marca 2007 21:27:11
Zdjęcia storczyków z Turcji oczywiście przywiozę
A co do odradzania się czegokolwiek we Wrocławiu to chciałbym żeby odrodziła się kolekcja storczyków w Ogrodzie Botanicznym
Na miejsce spotkań proponuje Herbarium.


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jurek Szypuła
E-mail: jszypula@biol.uni.wrocpl
Data: czwartek, 1 marca 2007 22:26:06
Jeszcze nie pojechałem a zdjęcie już jest




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marcin Kaczmarski
E-mail: storczykiptms@wp.pl
Data: czwartek, 1 marca 2007 23:45:49
Bardzo mnie cieszy taki zapał. Myślę więc, że już w pierwszy dzień wystawy, w piątek 11 maja lub w sobotę mogłoby odbyć się takie pierwsze spotkanie. Na początku może w Ogrodzie Botanicznym (wystawa) a potem np. w Herbarium.
Chyba, że Pani Ewie uda się coś wcześniej zorganizować, ale nie ma pośpiechu, bo do 11-maja zostały już tylko 2 miesiące, a przy wystawach właśnie najlepiej jest organizować tego typu rzeczy, gdyż jest wtedy bardzo głośno o storczykach i dużo osób mobilizuje się do działania.
Rzeczywiście jest Pan bardzo szybki. Czekamy na pozostałe zdjęcia.
Natomiast o szczegółach programu wystawy będziemy informować Państwa na bieżąco.

Pozdrawiam,
Marcin Kaczmarski.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Witold Hanak
E-mail: wit6xra@interia.pl
Data: piątek, 2 marca 2007 22:42:12
Panie Jurku,

Ładny Orchis purpurea... można wiedzieć kiedy dokładnie i w jakim rejonie został sfotografowany ?
Moje "tureckie" można obejrzeć tu: http://orchids.republika.pl/turcja/

Pozdrawiam
W.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Adam
E-mail: ladamslaw@onet.eu
Data: piątek, 2 marca 2007 23:19:19
Z przyjemnością spotkałbym się z pasjonatami storczyków we Wrocławiu. Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dariusz Chojnacki
E-mail: d-chojnacki@wp.pl
Data: piątek, 2 marca 2007 23:45:20
Jak tak dalej pójdzie, to chyba zaczniemy odliczanie do Wielkiej Wrocławskiej...

Pzdr.
D. Chojnacki

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Trzcinska
E-mail: etrzcinska@wp.pl
Data: poniedziałek, 5 marca 2007 19:41:48
Kochani storczykowcy! dużo pisania, rozważań na temat przynależności tu i tam... nie bardzo jestem w tym zorientowana. Nadal proponuję spotkanie się jeszcze przed wystawą w maju. O ile pamiętam to p. Jurek Szypuła propomował spotkanie się u niego w pracy. Czy to jest nadal aktualne? pozdrawiam Ewa

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jurek Szypuła
E-mail: jszypula@bio.uni.wroc.pl
Data: wtorek, 6 marca 2007 12:36:40
Witam serdecznie Spotkanie w Herbarium jeszcze przed wystwą cały czas aktualne. Wręcz namawiam do wcześniejszego spotkania ponieważ 26 kwietnia wyjeżdżam na 5-6 tygodni do Turcji i wystaw mnie ominie
pozdrawiam, Jurek Szypuła

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marcin Kaczmarski
E-mail: storczykiptms@wp.pl
Data: wtorek, 6 marca 2007 20:46:49
Wszyscy chętni do wzięcia udziału w planowanym pierwszym zebraniu PTMS w trakcie wystawy we Wrocławiu w dniach 11-13 maja proszeni są o kierowanie ewentualnych pytań pod adres e-mail: storczykiptms@wp.pl.
O dokładnym terminie i miejscu spotkania powiadomimy (jak tylko będą ustalone) na tym forum oraz na naszej stronie: http://www.storczykiptms.pl/.

Pozdrawiam,
Marcin Kaczmarski.

Strona:    [1] 2  3  4  5  6    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl