Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Zygopetalum - pomarszczona pseudobulwa
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kaśka
E-mail: szczod.ka@interia.pl
Data: czwartek, 12 kwietnia 2007 19:47:06
Witam
Kilka tygodni temu dostałam moje pierwsze Zygopetalum. Kwitnie już cztery tygodnie !!
Cały czas wygląda na zdrowego storczyka - z jednym wyjątkiem, pseudobulwa jakieś dwa tygodnie temu całkiem się pomarszczyła. Jak tylko to zauważyłam podlałam go - wsadziłam całą doniczkę na 15 min do wody (przegotowanej i odstanej) ale nie pomogło - boję się że go "przemoczę".
Pomóżcie proszę - co powinnam zrobić: częściej podlewać czy raczej przesuszyć?
A może to normalne i nie powinnam się martwić?

z góry dziękuję za wszelką pomoc

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariola
E-mail: piechol3@op.pl
Data: czwartek, 12 kwietnia 2007 20:08:49
Witam

Z wiekiem, stare pseudobulwy marszcza sie i wkoncu zamieraja. Jezeli tylko jedna pseudobulwa jest pomarszczona, a reszta jest ok, to nie ma powodow do obaw

Pozdrawiam Mariola

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kaśka
E-mail: szczod.ka@interia.pl
Data: czwartek, 12 kwietnia 2007 20:17:00
hm... nad ziemią jest tylko ta jedna pomarsczona pseudobulwa

czy te storczyki wytwarzają pseudobulwy w podłożu?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariola
E-mail: piechol3@op.pl
Data: czwartek, 12 kwietnia 2007 20:29:27
Witaj!

Korzenie rosna w podlozu, ale pseudobulwy sa na powierzchni. Jesli jest to tylko jedna pseudobulwa to albo roslina zostala przesuszona lub przelana. Zygopetalum nie moze miec calkowicie wyschnietych korzeni. Kiedy roslina przekwitnie zajrzyj w korzenie (jesli nie widac ich przez doniczke), jesli beda wygladaly ok, to nie ma powodow do obaw. Nie martw sie, jest wiosna roslina powinna puscic nowe przyrosty, jeseli z roslina est wszystko ok. Ale pseudobulwa nie powinna byc stara skoro dala kwitnienie

Pozdrawiam Mariola

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl