Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  moje orchidarium :)
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Aniusia
E-mail:  
Data: wtorek, 5 czerwca 2007 08:19:37
choduje storczyki od niedawna chyba to był luty kiedy kupiłam pierwszego i oczywiście jak wiekszość z nas obecnych tu na forum uzależniłam sie:P zawsze mam tak że jak już coś posiadam(chodzi mi rośline lub zwierze albo co kolwiek co potrzebuje opieki) czytam wszystko co tylko możliwe. tak też zrobilam i przeczytałam baaaardzo duzo na temat storczyków jakie posiadam żeby móc sie nimi dobrze opiekować.przedstawie po kolei :
(zdjecia tych 3 pierwszych były już w zupie:P ale postanowiłam je umieścić )
mój pierwszy któremu z niewiedzy (wtedy kiedy kupiłam)zasuszyłam pęd kwiatowy i jak przekwitł musiałam obciąć ale ma cudowne liście i bardzo zdrowe korzenie



potem na urodziny zaopatrzyłam sie w 2 nastepne
ten jest ślicznie pachnący ma pęd do wtórnego kwitnienia ale coś chyba sobie odpoczywa bo stanął w miejscu jego korzenie hmmm są szczerze mówiąc średnie...



a to 2 z urodzinowych ma 2 pędy kwiatowe na jednym już spore pąki a drugi odpoczywa
niestety ma bardzo słabe korzenie



w swojej kolekcji posiadam jeszcze
jakąś nieoznaczona Cambrie kupioną na allegro obecnie wypuszcze 4 nowe przyrosty
dendrobium nobile które sobie rośnie powoli nie wiem czy nie wypuszcza przypadkiem keiki
(kupione na allegro)
i miltonidium pupukea sunset które ma 2 juz całkiem spore przyrosty (również kupione na allegro)
mój przed ostatni zakup (też z allegro )to przepiękna miltonia oto jej zdjecia






a tu już w pełnej krasie



a tu moje orchidarium narazie prowizoryczne ale spełniające zupełnie wymogi storczyków:P takie lepsze sie klei



wczoraj zakupiłam jeszcze jednego ślicznego phalaenopsisa ale nie zdążyłam zrobić zdjeć jak tylko zrobie to umieszcze:P

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jarek Sułek
E-mail: motylik@poczta.onet.pl
Data: wtorek, 5 czerwca 2007 11:10:28
Bardzo ładne rośliny! - życzę powodzenia w dalszej uprawie i oczywiście powiększania się kolekcji - pozdr. Jarek.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl