Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  pęd kwiatowy usycha
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: cami
E-mail:  
Data: czwartek, 30 sierpnia 2007 11:03:33
mam same falki
we wszystkich pędy kwiatowe po przekwitnieniu zostają i z nich wyrastają nowe pędy z pączkami
kiedyś jeden falek źle potraktowany stracił cały pęd - zrobil sie żółty i usechł
a teraz mam falka z dwoma osobnymi pędami i jeden został zielony a drugi jest suchy, dlaczego?
przecież cała roślina była tak samo traktowana...
czy to że pędy usychaja to bardzo źle? o czym to świadczy?
z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Never Mind
E-mail: latios@wp.pl
Data: czwartek, 30 sierpnia 2007 11:27:27
Po prostu roślinie "nie opłacało" się utrzymanie dwóch pędów. Po zżółknięciu pęd odcinamy jak najniżej.
Jakim nawozem pani zasila???

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: cami
E-mail:  
Data: czwartek, 30 sierpnia 2007 11:38:52
pokonem

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnell
E-mail:  
Data: czwartek, 30 sierpnia 2007 23:12:26
Witam,

Mój dorodny falenopsis u mnie będzie kwitł już drugi raz, ale zupełnie ignoruje stare pędy . Po prostu ucięte nad 3 oczkiem utrzymują się zielone przez kilka miesięcy, ale z nich nic nie odrasta. Za to powyżej wyrastają nowe pędy (w zimie miał aż dwa, teraz tylko jeden). Cieszę się, że niedługo mi zakwitnie, bo nie przypuszczałam, że w tym roku storczyk może ponownie wydać kwiaty (nawet nie zapewniłam mu okresu spoczynku, planując ograniczyć podlewanie i nawożenie dopiero od października). Tymczasem natura sprawiła mi niespodziankę

Pozdrawiam, Agnieszka z W-wy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewela
E-mail:  
Data: czwartek, 30 sierpnia 2007 23:54:56
Witam wszystkich!!
Przyłącze się do waszej rozmowy. Jeśli chodzi o mojego falenopsisa to już czwarty miesiąc nie kwitnie i tak szybko tego nie uczyni A to dla tego ,że przycięłam pęd kwiatowy,który przez te cztery miesiące był zielony a po cięciu postanowił zżółknąć .Mam nadzieje ,że szybko wypuści nowy pęd. Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Never mind
E-mail: latios@wp.pl
Data: piątek, 31 sierpnia 2007 00:01:22
Jeden z moich falenopsisów kwitnie non stop ledwo przekwitnie już następna łodyga.Natomiast drugi nie kwitł już od roku. Oba stoją koło siebie, więc wniosek nasówa się sam - matka natura żądzi się swoimi prawami

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl