Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Chore weselne Phalenopsisy - Pomóżcie
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: 2 Żaby
E-mail: feelnofear@wp.pl
Data: wtorek, 18 września 2007 21:25:59
Tematu ciąg dalszy, niestety. Jak już pisałem mam poplamione płatki u falka. Postanowiłem wam to pokazać. Coś mi jeszcze przyszło do głowy. Ta roślina przez prawie półtora tygodnia była owinięta folią (pakunek prezentowy) przez co nie było obiegu powietrza.



A dziś dostałem kolejny okaz. Szkoda że też mu coś dolega bo takiego jeeszcze nie mam.
Jak możecie to pomóżcie zdiagnozować przypadek, a raczej przypadki







Poza widocznymi na zdjęciach przypadłościami rośliny są zdecydowanie zdrowe.

Za wszelkie wypowiedzi będę bardzo wdzięczny. Wszak głupio byłoby stracić ślubne prezenty.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: wtorek, 18 września 2007 22:44:02
Większe zdjęcia będą potrzebne nawet wytrawnym znawcom .Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: 2 Żaby
E-mail: feelnofear@wp.pl
Data: środa, 19 września 2007 17:59:33
Niestety nie dysponujemy lepszymi gdyż robione były komórką, a aparatu nie posiadamy. Postaramy sie opisać je słownie

Co do plamek na płatkach to są one tylko na starszych kwiatach i wyglądają prawie jak kółeczka. Może tylko troszkę nieregularne. Wewnątrz tkanki chyba brak

Co do liści to tutaj mam więcej obserwacji bo zmiany są wyraźniejsze. Od strony wierzchniej jest tylko jakby przejaśnienie. Natomiast na spodniej stronie plamki są szersze, mają obeschnięte brzegi i wewnątrz brak tkanki. Wygląda to jak leje po bombach osłonięte z brzegów przez uschniętą skórkę liścia.

Jak pisaliśmy wcześniej rośliny są przeniesione na osobny parapet i odsunięte od siebie nawzajem (by zminimalizować ryzyko krzyżowego zachorowania). Na razie je obserwujemy ale chcielibyśmy jakoś jeszcze zareagować.

Pozdrawiamy Jurek i Julka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: środa, 19 września 2007 18:37:37
Plamy na kwiatach to pleśń/grzyb - jeśli roślina była w folii to normalny objaw, nic już się z tym nie da zrobić ale również nie należy się tym przejmować, plamami na liściach również - to nic zakaźnego. Proszę się cieszyć prezentem i kwiatami oraz dokształcać na temat uprawy tej pięknej rośliny.

pozdrawiam
Sandra

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl