Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Czym zwalczyć wciorniastki na Miltonopsisie i Cambrii
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Adam
E-mail: ladamslaw@onet.eu
Data: czwartek, 6 grudnia 2007 23:08:55
Próbowałem różnych oprysków: Fastac uśmiercił mi Cambrię, a wciorniastków i tak przybywa. Zastanawiam się nad tabletkami nawozowymi z firmy Bayer do roślin doniczkowych, boję się jednak przenawożenia storczyków. Jak Państwo sobie radzicie? Pozdrawiam Adam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: czwartek, 6 grudnia 2007 23:31:50
Proszę spróbować brykietów TARCZNIK w stężeniu o połowę mniejszym. Co prawda wciornastki nie są wymienione na opakowaniu ale chyba poskutkuje. Pozostałe środki wg. literatury. Tarcznika wypróbowałam wielokrotnie na różne obrzydliwstwa, nie jest fitotoksyczny dla storczyków jest wygodny w użyciu i skuteczny. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mała Gosia
E-mail:  
Data: piątek, 7 grudnia 2007 13:15:40
Najlepsze jest chyba Provado, ale ja też miałam problem z wciorniastkami i zwalczyłam je środkiem "Polysect" firmy Substral.
Możesz poczytać tu:

http://swiatorchidei.boo.pl/forum/viewtopic.php?t=973

Powodzenia w zwalczaniu paskudztwa
Gosia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: rafal
E-mail: rafals323@wp.pl
Data: piątek, 7 grudnia 2007 15:33:44
witam.stosowałem Provado i padło mi parę storczyków.stosuję Condiflor z dobrym skutkiem.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dorota sapuła
E-mail: mawi@mawi.pl
Data: piątek, 7 grudnia 2007 15:48:11
Proszę spróbować poniżej opisanych środków chemicznych - są to poważne środki ogrodnicze do zwalczania między innymi wciornastków i przędziorków:
Confidor 200SC
Decis 2,5EC
Talstar
Trzeba je rozcieńczyć wg. opisu na etykiecie, sa dostępne w sklepach ogrodniczych dużych i małych. Na wciornastki i przędziorki działają tylko niektóre substancje i te środki właśnie je zawierają.
Stosuję do moich storczyków taką samą chemię ogrodniczą jak do roślin ogrodowych, bo choroby i szkodniki są takie same.

Pozdrawiam,
dorota


Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl