Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  czy te korzenie są zdrowe ?
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Emilia Wu.
E-mail: emiliawhp@tlen.pl
Data: piątek, 30 maja 2008 12:06:13
Witam, proszę, pomóżcie, mój storczyk mimo podlewania (co tydzień z czekaniem aż przeschnie) zrzucił kwiaty i nawet nowe pąki. Korzenie wyglądają tak :
P.s roslina kupiona na wyprzedarzy w Leory Merlin, wiec może już byla jakaś wadliwa?







Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: piątek, 30 maja 2008 16:42:31
Wadliwie ją traktowano . Korzenie obumarły. Chore obciąć nożyczkami, zdrowe delikatnie przesadzić do nowego, właściwego podłoża. Bardzo przydatna była by informacja jak długo jest u Pani to biedactwo. Prawdopodobnie była podlewana wodą zbyt twardą a może nawet zbyt zimną. Właściwe podłoża nie występują w kioskach. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Emilia Wu.
E-mail: emiliawhp@tlen.pl
Data: piątek, 30 maja 2008 21:50:07
zdrowe to te biało zielone? Oczywiscie liscie zostawic? Czy takie sprzedawane w hipermarketach podłoże do storczyków jest ok ?

a woda była przegotowana i odstana, raz spróbowałam też zredmineralizowaną.
a podłoże kupione razem ze Storczykiem.

Kwiatuszek jest już jakiś miesiąc, wtedy wyglądał tak :

p.s ślicznie dziękuję za pomoc!




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: sobota, 31 maja 2008 11:01:36
Korzenie zdrowe są koloru białego, srebrzystego, mogą być z zielonym odcieniem. Kupić podłoże tylko i wyłącznie w Orchidsklepiku lub w Orchidarium. Tylko te podłoża są dobre. Można samemu skomponować ale to chyba będzie zbyt skomplikowane.LISCI NIE OBCINAC. Nie wiem jak twardą wodą dysponują Pani wodociągi ale zapewne zbyt twardą bo był by zdrowy. Kupować więc wodę zdemineralizowaną i tylko taką podlewać. Zasilić dopiero po 1-1,5 miesiącu maksymalnie słabym roztworem.
Tak więc przesadzić do nowego podłoża i w doniczkę nieprzeżroczystą to będzie spokój z glonami. W storczykach nic się nie oszuka i żaden cud się nie stanie. Trzymać się więc zasad ogólnych przedstawionych w ORCHIDARIUM a kwiatuszek odwdzięczy się po ok. roku. Czytać , czytać , czytać , czytać , czytać . Marta.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl