Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Rozrastająca cambria
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jolka
E-mail:  
Data: czwartek, 3 lipca 2008 22:16:15
Witam, mam od paru miesięcy cambrie, która po przekwitnięciu zaczęła wypuszczać nowe pseudobulwy. Obecnie ma jedną bardzo starą, która jest w podłożu z odciętymi liśćmi (tak już była kupiona),jedną starą z której jeszcze niedawno wyrastał pęd kwiatowy, dwie młode już sporej wielkości i ostatnio zaczęła wyrastać jeszcze jedna. Problem w tym, że nie wiem czy zostawić ją w spokoju niech sobie dalej rośnie, przesadzić do większej doniczki czy rozdzielić do dwóch doniczek?














Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: marek
E-mail: m.siwik@wp.pl
Data: czwartek, 3 lipca 2008 22:46:50
nic nie dzielic. niech sobie rośnie. przyrosty sa silne jest szansa na pędy kwiatowe jeszcze w tym roku.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: J.delmar
E-mail:  
Data: piątek, 4 lipca 2008 17:02:34
Prosze nie rozdzielać.Młode przyrosty korzystaja z zapasów zmagazynowanych w starej pseudobulwie.W przypadku gdy zostaną rozdzielona maja znacznie mniejsze szanse na przetrwanie.Pseudobulwiaste dzielimy gdy posiadaja przynajmniej 6-8 bulw.
Ps: Może pani usunąć starą pseudobulwe gdy pojawiaja sie na niej postępujace oznaki gnicia.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jolka
E-mail:  
Data: piątek, 4 lipca 2008 17:42:40
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Storczyka nie będę rozdzielać ale czy nie trzeba go przesadzić do większej doniczki

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jolka
E-mail:  
Data: piątek, 4 lipca 2008 19:16:49
Mam jeszcze jedno pytanie, czy podlewac teraz storczyka nawozem czy sama woda?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Joanna
E-mail:  
Data: sobota, 5 lipca 2008 21:30:51
witam
mysle ze moze pani ja przesadzic do większej doniczki i nowego podloża. co do podlewania ja stosuje latem co 2 podlewanie polowe dawki nawozu.
pozdrawiam i życze szybkiego kwitnienia

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl