Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  prośba o identyfikację
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: an65
E-mail: zakrzewskaa@wp.pl
Data: piątek, 8 sierpnia 2008 11:57:29
Witam serdecznie. Mam prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu storczyka. Przywiozłam go z Madery-kupiony od hodowcy. Niestety okazało się, że został błędnie podpisany. "Udało" mi się niestety chyba zbyt mocno go podlewać, przez co stracil sporo korzeni. Teraz po przesadzeniu i odcięciu marwych korzeni, czekam cierpliwie, z nadzieję, że wypuści nowe. Ale wszystko trochę "na czuja" więc tym bardziej bedę wdzięczna za pomoc i ew. wskazówki dotyczące uprawy i koniecznych warunków.







Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: an65
E-mail: zakrzewskaa@wp.pl
Data: sobota, 9 sierpnia 2008 11:29:04
Jednak to ja się pomyliłam. Posprawdzałam jeszcze trochę i wychodzi na to, że to jednak jest Dendrobium Cuthbersonii-czyli roślina nie została błędnie oznaczona to moje amatorskie oko się pomyliło ale ponawiam moją prośbę o ewentualne wskazówki dot. uprawy. Przeczytałam, gdzie mogłam ale chętnie posłucham też o doświadczeniach innych z tym stroczykiem.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata Sobieszczańska
E-mail:  
Data: sobota, 9 sierpnia 2008 12:50:29

Dendrobium cuthbersonii, to to na pewno nie jest!
Moze coś więcej na temat rozmiaru rośliny, wielkosci psb, liści?
Na pierwszy rzut oka to wygląda na jakąś Encyclia ale wcale też nie musi nią być.

pozdrawiam, beata

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Wanda
E-mail: wabert@tin.it
Data: sobota, 9 sierpnia 2008 15:17:43
Tu znajdzie Pani kilka zblizen den. cuthberstonii
http://forum.giardinaggio.it/fotografie-orchidee/70230-vi-stresso.html
Wanda

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: an65
E-mail: zakrzewskaa@wp.pl
Data: sobota, 9 sierpnia 2008 20:49:41
bardzo Paniom dziękuję za odpowiedzi, rozwiały moje wątpliwości. jednak się nie pomyliłam i muszę szukać dalej. Pani Beato, jeśli chodzi o rozmiary psb to najszersza ma ok 2,5 cm średnicy, wysokość to 4-6cm. z psb wyrastają przeważnie po 2 liście, z jednej 3, ich długość(w zależności od wielkości psb) to 8-14 cm.,liście wyrastające z psb różnią się długoscią, są bardzo twarde i sztywne. korzenie drobne, białe.
pozdrawiam. ania

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl