Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  pytanie techniczne do posiadaczy orchidarium ze zraszaczem
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Gosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: czwartek, 2 października 2008 20:40:06
Mam pytanie techniczne, może głupie ale muszę zapytać bo nie wiem jak to zamontować
Mianowicie - czy pompka od zraszacza może stać wewnątrz orchidarium i może być moczona przez zraszającą orchidarium wodę ? Czy ma stać jednak w suchości na zewnątrz?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Gosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: niedziela, 5 października 2008 20:10:20
Forum zamarło? czy nikt nie stosuje u siebie zraszaczy z pompą?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: niedziela, 5 października 2008 21:11:49
Nie mam orchidarium i pompki ale wyobrażam sobie że jest ona pod napięciem. Prąd z wilgocią może spowodować zwarcie i........... . Chyba inni forumowicze boją się odpowiedzialności za odpowiedż i dlatego pomijają to milczeniem . Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Gosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: niedziela, 5 października 2008 21:39:55
nie sądzę żeby się bali ta pompa mimo, że pod napięciem pracuję z wodą więc...sama już nie wiem. Myślę jednak, że jak ktoś używa już takiej w praktyce to wie gdzie ona ma być zamontowana... mnie w głowie namieszał mój szanowny małżonek - twierdząc, że może stać wewnątrz i być moczona... ja mam jednak obiekcje przed takim rozwiązaniem...ale nie znam się na tym tak jak rozsądni panowie i maż mnie nie chce słuchać...bo się nie znam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: arek
E-mail:  
Data: poniedziałek, 6 października 2008 12:30:39
Trzeba zapytać sprzedawcę, czy w komplecie jest pompa całozanurzeniowa czy jakiś inny typ. Znając tego typu urządzenia przypuszczam, że to będzie pałnozanurzeniowa pompka, i na pewno jest na tyle przystosowana do pracy w wodzie, ze nie bedzie żadnego porażania prądem :-)

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Gosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: poniedziałek, 6 października 2008 19:06:17
:-) To pewnie jest taka właśnie pompa, czyli może sobie stać zamaskowana wewnatrz orchidarium Bardzo dziękuję Panie Arku.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl