Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Falki in vitro ze słoika
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Magda`
E-mail: magda-latka@wp.pl
Data: poniedziałek, 10 listopada 2008 12:21:29
Witam, od jakiegoś czasu interesuję się storczykami i powiększam swoją kolekcję, a niedawno kupiłam na Allegro storczyki i vitro ze słoika. Po miesiącu z około 15-tu przetrwało 11, mają się dobrze, bo już zaczynają wypuszczać nowe liście i korzenie. Mam pytanie, jaki czas upływa, zanim te maluchy staną się dorosłymi roślinami? Najmniejsze z nich mają liście o wielkości 1 cm, największe około 3 cm? A tak poza tym, to niezła frajda się nimi opiekować i patrzeć jak rosną

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Adela Andrzejak
E-mail: adela17_94@o2.pl
Data: środa, 12 listopada 2008 19:06:26
ja też mam kilka falków in vitro i słyszałam że żeby one były dorosłą rośliną trzeba ok. 4 lat ale zdaje mi się że może być nawet dłużej...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Magda`
E-mail: magda-latka@wp.pl
Data: środa, 12 listopada 2008 19:43:20
No to sporo, szczerze myślałam że potrwa to jakieś trzy lata, ale w sumie rok w jedną czy w drugą, nie robi różnicy . No to spokojnie można sobie poszukać i zakupić jeszcze kilka "dorosłych" storczyków, bez wyrzutów sumienia, że ma się ich za dużo. Mam na myśli dziwne miny mojego męża, kiedy znoszę do domu kolejnego "chwasta". Nic nie poradzę na to, że nie mogę się oprzeć żadnemu z nich i chętnie kupuję coraz to nowszego storczyka Dziękuję za informację i pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail:  
Data: środa, 12 listopada 2008 20:18:44
Witam Pani Magdo
Ja kupiłam doritaenopsis w słoiku in vitro we wrześniu 2007 roku, by stały się dorosłe trzeba około 2 lata , a do pierwszego kwitnienia ze 3 latka. Miałam 10 maluchów, przetrwało 7. Mam zdjęcia ale są zbyt duże i nie wchodzą, bo bym pokazała co może Pani mieć po około 1.5 roku. Pozdrawiam Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: eda
E-mail:  
Data: środa, 12 listopada 2008 21:34:11
Twoj mąż mowi "chasty" a u mnie nazywaja je "badylkami" .Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mirka
E-mail: bryanka0@wp.pl
Data: środa, 12 listopada 2008 22:50:59
A mój mąż mówi "chwasty".Swoja drogą panowie mają dziwne skojarzenia.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Magda
E-mail: magda-latka@wp.pl
Data: czwartek, 13 listopada 2008 15:07:09
widzę że reakcja mojego męża jest prawidłowa i nie odbiega od normy. Podziwiam tych panów, którzy są stałymi bywalcami forum i posiadaczami takich ilości pięknych storczyków, chyba należą do mniejszości ale chwała im za to. Pozdrawiam.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl