Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Gnijący liść sercowy
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Adela Andrzejak
E-mail: adela17_94@o2.pl
Data: wtorek, 9 grudnia 2008 23:37:21
Z tydzień temu zaczęło się coś niedobrego dziać z moim falkiem, a dokładniej z liściem sercowym... okazało się, że zaczyna on gnić ale nie na końcu tylko przy stożku wzrostu pryskam codziennie topsinem, jednakże nie widzę poprawy, czy storczyk może żyć bez tego liścia? co wogóle mam zrobić?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Renata
E-mail:  
Data: środa, 10 grudnia 2008 09:23:30
Storczyk może żyć bez stożka wzrostu i wtedy jest szansa, że wypuścić basal keiki. Tak stało się u moich kwiatków, które straciły nie tylko stożek, ale wręcz został tylko 1 liść. Oczywiście jeśli roślina nie jest poważnie chora może się to udać.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mery
E-mail: j.m.majchrzak@wp.pl
Data: środa, 10 grudnia 2008 11:07:03
Witam Panią!
Liść gnije z powodu zalewania go wodą. Przy słabym ruchu powietrza nie wysychał przed zachodem słońca.
Ciągłe zraszanie rośliny nie jest wskazane. Miejsce gnicia trzeba ZASUSZAĆ. Opryskiwać rośliny 2-3-krotnie, co 10 dni rano, stosując:
Topsin M 500 0,1
Preparaty można stosować przelewając podłoże np.Previcur 607 SL .[Stosowany jest do podlewania 1-2 razy, co2-3 tygodnie.]
Myślę, że będzie dobrze, Mery.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Elżbieta Ziąbkowska
E-mail: JAeuterpe@interia.eu
Data: czwartek, 11 grudnia 2008 19:48:50
A jeżeli w przyszłości będzie Pani podlewać lub zraszać storczyki radzę sobie położyć chusteczkę higieniczną w pogotowiu i z zalanych liści sercowych Phalaenopsisów,Vand,Paphiopedilum wysączać wodę.
Pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: marciontko
E-mail: mrs_mia_wallace@tlen.pl
Data: piątek, 12 grudnia 2008 12:40:59
Potwierdzam, mój kwiatek został tylko z jednym liściem, środek zupełnie mu zgnił; został podlany topsinem i po jakimś miesiącu wypuścił z boku nowy pęd. Byłam zauroczona! Ma się teraz dobrze, rośnie mu już trzeci listek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Adela Andrzejak
E-mail: adela17_94@o2.pl
Data: piątek, 12 grudnia 2008 19:18:10
źle się wyraziłam widocznie, tu nie gnije stożek wzrostu lecz liść sercowy, gdy kupowałam storczyka widziałam że jest w tym miejscu mała plamka, jednakże nic nie zapowiadało gnicia - przy wielu storczykach są takie plamki i nic się nie dzieje, przy spryskiwaniu chyba woda uwolniła proces gnilny i się zaczęło. na dzień dzisiejszy troszkę jest to zasuszone bo przemyłam spirytusem, ale liść zaczyna żółknąć.




Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl