Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  bulbophyllum graveolens
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Fryś
E-mail: anna.frys@wp.pl
Data: czwartek, 5 sierpnia 2004 17:27:26
Witam Wszystkich!!

Chcę prosić wszystkich którzy posiadają bulbophyllum graveolens w swojej kolekcji o trochę więcej informacji na jego temat. Wszystkie które znalazłam nie są dla mnie wystarczająco szczegółowe.
Śliczną małą(młodą) roślinkę nabyłam podczas wystawy w Palmiarni w maju.
Rośnie bardzo ładnie na parapecie gdzie nigdy nie stoi w słońcu. Dużą wilgotność powietrza staram się zapewnić klasycznymi środkami, czyli kuwetami z keramzytem i bardzo częstym zamgławianiem ( obawiam się że brak orchidarium powoduje że nie zapewniam mu odpowiedniej wilgotności powietrza).
No i najważniejsze-co z tym przesychaniem czy tak jak paphiopedilum nigdy do końca, czy powinno przeschnąć zupełnie?
Bardzo proszę o podpowiedź jakie gatunki o wymaganiach: parapet, temp. pokojowa,BRAK BEZPOŚREDNIEGO NASŁONECZNIENIA powinnam wybrać? Chcę kierować się Państwa doświadczeniami.Wszystkie jasne stanowiska są już zajęte, niestety a choroba storczykowa się rozwija.



Pozdrawiam Ania Fryś.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: czwartek, 5 sierpnia 2004 20:24:05
Szczegółową instrukcję uprawy zamieszczę w dziale Storczyki od A do Z za dzień lub dwa. Skoro roślina przeżyła od maja, to jeszcze dożyje ....

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: piątek, 6 sierpnia 2004 18:25:20
Przyłożyliśmy się oboje (ja i Grażyna, przymuszona przez moją obietnicę ) i opracowaliśmy arkusz uprawy Bulbophyllum graveolens, który właśnie trafił do działu A do Z.

Bardziej szczegółowych zaleceń NIE MA w żadnych źródłach...

Pozdrawiam,
Jerzy

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: sobota, 3 lipca 2010 22:26:37
Marne bo marne kwitnienie ale po dwóch latach od poprzedniego (z wystawy) doczekałem się swojego, wcześniej miałem dwa pędy i jak sądzę zapylenie rośliny, w końcu torebka niemal gotowa do wysiania dostała jakiejś infekcji , wiele ją kosztowało... No ale to naprawdę duża parasolka i ciekawe kwiaty. Dodam także chyba największego na świecie? a przynjamniej jakiegokolwiek ja widziałem okazu które uswięciło wystawę w Peterborough w tym roku - ostatnie 2 fotk i przyznam, że zdjęcia tego nie oddaja ale to gigantyczna roslina z setkami kwiatów...









Z wystawy:








Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl