Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Phalaenopsis Jacqueline
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: agata0806
E-mail: agata0806@o2.pl
Data: środa, 25 lutego 2009 09:41:59









Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: środa, 25 lutego 2009 12:50:42
Witam

Bardzo ladne kolorki.

Chyba jednak to nie jest

Phalaenopsis Jacqueline, który jest krzyzówká Phal Talman x Phal. stuartiana, nie widzé tu nic niemal ze stuartiany... a tutaj znalazem foto Jacqueline takie:

http://www.bockbioscience.com/products-phalaenopsis-52.html

Próbowalem tez cofnác sié i zobaczyc czym jest Phal Talman ale to ogromne drzewo geneologiczne sié robi i chyba po dojsciu do 6 pokolen - tylko dwa gatunki amabilis i rimestadiana, dalej juz mi sié znudzilo, choc powoli pojawiajá sié juz nazwy które pamiétam, ze juz niedaleko im do gatunków... w wiékszosci wlasnie prowadzace wielokrotnie do wyzej wspomnianych, takze z dominujácych rodziców: stuartiana, amabilis i rimestadiana nie ma szans zeby cos takiego powstalo...


Moze to Jacqueline jest tylko przydomkiem powinno byc pisane tak 'Jacqueline'

Tak czy inaczej kolor swietny - Gratulujé!

Pozdrawiam!

Piotrek Markiewicz



Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail:  
Data: środa, 25 lutego 2009 17:27:11
Producent też wśród gatunków nie ma takiego egzemplarza. No chyba że był na specjalne zamówienie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piegusek
E-mail:  
Data: środa, 25 lutego 2009 19:40:29
ten Phalaenopsis jest cudowny. też bym taki chciała, zwłaszcza, że pachnie. i chciałabym lueddemanianę, ale niestety nie mam skąd jej wziąść

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail:  
Data: środa, 25 lutego 2009 21:37:18
...można kupić u renomowanych sprzedawców choćby i przez internet

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: agata0806
E-mail: agata0806@o2.pl
Data: środa, 25 lutego 2009 21:40:56
Jacqueline to jest hybryda ale jakie połączenie to niestety nie wiem..
Mam dwie te rośliny kupione w różnych miejscach a na każdej z nich ta sama nazwa...Piękny,ciemno-różowy woskowy kwiat a pachnie przecudnie

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piegusek
E-mail:  
Data: czwartek, 26 lutego 2009 17:19:06
ja bym wolała kupić na wystawie, ale na wystawie nigdy takich nie ma.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: pepe
E-mail:  
Data: czwartek, 26 lutego 2009 19:10:18
Duśka - ale ten właśnie jest z wystawy...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piegusek
E-mail:  
Data: czwartek, 26 lutego 2009 19:15:27
ale nie z tej wystawy, na którą mogę jechać. a mogę jechać tylko do Sosnowca, bo jest najbliżej, ale nigdy nie widziałam tam za dużego wyboru gatunkowych albo oryginalnych hybryd, a byłam już 7 razy. obecnie interesuje mnie szczególnie lueddemaniana, ale chętnie dołączyłabym do kolekcji też Phal. equestris, violacea blue (albo jakiś różowy), jaqueline (bo pachnie, a lubię pachnące storczyki).

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: pepe
E-mail:  
Data: czwartek, 26 lutego 2009 19:22:36
Duśka - wszyscy doskonale wiedzą czego byś chciała - sam czytałem to już kilkaset razy w różnych miejscach - to raz (tak w ogóle to zapomniałaś o Phal. z mazami; a prawidłowa nazwa to Jacqueline - pomijasz ciągle c). Po drugie - ja bym się na Twoim miejscu cieszył, że w ogóle masz okazję na jakiejś wystawie bywać. A po trzecie - rośliny można wcześniej zamówić u któregoś z wystawców i odebrać na wystawie - to a propos dostępności. I proszę Cię, nie pisz, że są drogie a Ty byś chciała botanika dorosłego, kwitnącego i żeby jeszcze kosztował tyle, ile hybryda Phal. w markecie... Bo niestety ale tak nie jest i zapewne nie będzie...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piegusek
E-mail:  
Data: czwartek, 26 lutego 2009 19:32:43
ciągle marzę o Phalaenopsis z mazami, ale nie znam jego prawdziwej nazwy, więc go nie napisałam, na tym forum i tak nikt nie wie, o jakiego mi chodzi. na wystawach z botaników kwitnących widziałam chyba tylko equestrisy (białe i rózowe). przekwitnięte może były, ale nie zwracałam nigdy na nie uwagi, dopiero niedawno zaczęłam interesować się botanicznymi i jak będę w kwietniu na wystawie to na pewno zwrócę uwagę na wszystko, co jest Phalaenopsisem. może nigdy nic ciekawego nie zauważyłam dlatego, że na wystawie muszę oglądać storczyki i kupować w pośpiechu, nie mogę im poświecić tyle czasu, ile bym chciała, a poza tym wielkokwiatowe hybrydy łatwiej zauważyć niż niekwitnącego botanicznego. ale teraz na wystawie chciałabym spełnić choć 1 z moich storczykowych marzeń.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail:  
Data: czwartek, 26 lutego 2009 20:06:35
kto szuka ten znajdzie, ale trzeba działać a nei tylko o tym pisać - może tak wejśc np. na ta stronę: http://www.orchidarium.pl/kwitnienie/rodzaje.php?r=Phalaenopsis
kopiować nazwę i wklejać ją w google - grafika tam wyświetlą się zdjęcia danej rośliny i może Pani znajdzie nazwę tego poszukiwanego?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ania
E-mail: anna.lotowska@gmail.com
Data: czwartek, 26 lutego 2009 20:45:53
Dusia, strasznie się cieszymy, że znamy Twoje marzenia storczykowe... ale ja już je znam na pamięć. W każdym swoim poście piszesz wyłącznie o sobie i swoich storczykach, a ja nie widziałam ich ani jednego zdjęcia. Może warto czasem by było pochwalić i wysiłki innych a nie tylko obnosić się ze swoimi? Jeśli się czegoś chce, to trzeba działać, a nie siedzieć i myśleć.
Pozdrawiam

Ps. Strasznie Cię proszę, używaj zasad ortografii i interpunkcji w swoich postach, bo okropnie się je czyta.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: arek
E-mail:  
Data: czwartek, 26 lutego 2009 20:49:56
a czy w nazwie nie ma cyfry 2?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: arek
E-mail:  
Data: czwartek, 26 lutego 2009 20:51:43
po kształcie pąka, kolorze, kształcie kwiatu i zapachu widać phal belline albo phal violacea w tej hybrydzie....

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: agata0806
E-mail:  
Data: wtorek, 3 marca 2009 08:07:02
Dusiu ten Twój jak Ty to nazywasz z mazami,nie wiem w ogóle dlaczego go tak nazywasz,były wczoraj w Obi po 30 zł..Były aż 3 sztuki..
Mój Jacqueline był kupiony na wystawie więc można trafić..

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piegusek
E-mail:  
Data: wtorek, 3 marca 2009 17:27:42
na wystawie, ale nie na tej, na którą mogę jechać. mnie interesuje tylko i wyłącznie wystawa w Sosnowcu, na inne mam za daleko. co do Phal. z mazami, nazywam go tak, bo ma na brzegach płatków fioletowe mazy. ale do obi mam za daleko, więc będę musiała kupić gdzie indziej, ale na pewno nie uda mi się spotkać, w końcu to bardzo rzadkie storczyki, nigdy nie umiem na nie trafić.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl