Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Wystawa RHS Londyn 2009
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 13:44:07
Pierwszy raz byłem w Londynie na wystawie. Moje oczekiwania były wygórowane, jednak nie zostały do końca usatysfakcjonowane...

Miło wspominam spotkanie z Kamilą i jednym kolegą z forum UK, jednak pierwsze wrażenie wystawy bylo takie, ze nawet nie chciało mi się robić fotek, wszystko zdawało się znane, ściśnięte, i przykryte setkami hybryd, mimo że z nazwami nawet co poniektóre, to jakoś nie zachęcało tym bardziej, że 200 lat RHS chyba celebruje na innych wystawach niż orchideowych w tym roku.

Jednak przy bliższych oględzinach można było znaleźć ciekawe rośliny, choć w moich ulubionych Coelogyne i Bulbo strasznie marnie. Ceny były od bardzo przystępnych do nieziemskich, a że zrobiłem przed-zamówienie z Peru więc budżet był bardzo napięty i niewiele już mnie skusiło na samej wystawie.

Poniżej kilka fotek a wszystkie jakie mam do pokazania i w większych rozmiarach można zobaczyć tutaj:

http://www.flickr.com/photos/54255865@N00/sets/72157616005456400/


Bulbophyllum purpureorachis - to akurat perelka z angielskiej firmy sama roslina jest bardzo ciekawa - zdjęcie na flickr.


Calanthe aristulifera


Cattleya. W pewnym momencie przestałem robić nawet fiszki więc nie wiem co to ale kolor był świetny


Kolejna chyba sp, ale znów nie zanotowałem co to.


Dendrobium - Dockrilla pugioniforme - Piękny zapach - małe ładne kwiaty, ale cała roslina miała metry


Epicattleya Rene Marques 'Flame thrower' - naprawdę duze kwiaty, o wiele większe od rodzica Epid. pseudepidendrum


Znów nie mam nazwy bardzo ładnego Lycaste


Masdevallia orchipopayensium


Ophrys tenthredynifera


Paphiopedilum philippinense. x adductum


Trudelia cristata - chyba bo była zła fiszka przypięta.



kolorowe Vandy

Pozdrawiam

Piotr Markiewicz

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: ewka@hejstorczyki.pl
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 14:09:52
Witaj Piotrze,

dzięki wielkie za zdjęcia z wystawy. Zazdroszczę możliwości bycia tam, wąchania i oglądania.
Pokazałeś roślinę którą mam - "Dendrobium - Dockrilla pugioniforme - Piękny zapach - małe ładne kwiaty, ale cała roslina miała metry."
Zrobiłeś może zdjęcia tej rośliny tak, żeby zobaczyć jak jest posadzona, na czym albo w czym?

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 14:56:16
Witaj Ewo

A nie mam takiej fotki jeszcze zobaczę w domu, ale chyba nie. I nie pamiętam doniczka lub koszyk, może Kamila będzie wiedzieć bo tez była zainteresowana tą roslinką, tym bardziej że mniejsze kawały były na sprzedasz. Ja też miałem 5 liści na krzyż i dałem sobie już spokój nie chciała zupełnie u mnie rosnąć, z tego co tam się dowiedzieliśmy ta roślina ( na wystawie od Akerne) potrzebuje mocnego schłodzenia, znów może Kamila napisze więcej.

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: ewka@hejstorczyki.pl
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 16:49:54
Moja jest na podkładce korowej, opanowałam wszelkie robactwo i roślina rośnie w bliskiej odległości od nawilżacza, tylko nie kwitnie.
Dzięki za cenną informację. W tym miejscu gdzie wisi nie ma mowy o nawet minimalnym schłodzeniu, chyba że mówimy o różnicy dnia/nocy.

pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 20:21:14
Pytanie nr 1 (OFF TOPIC).
Jak zmniejszyc zdjecie do 40KB aby nie utracic wielkosci i jakosci??? Mam kilka programow i we wszystkich efektem zmniejszenia do 40kb jest zdjecie wielkosci paznokcia....

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: monika w
E-mail: monika@kompet.net
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 20:24:15
Pani Kamilo polecam PIXresizer

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 20:52:48
Zajrzalam na te strone i sie troche "wystraszylam"
-wersja nr 1 sciagnij program za darmo
-wersja nr 2 za 2,99 USD bez wirusow

A co ty Piotrek zrobiles, ze masz takiej ladnej jakosci, czyste zdjecia ( zadnych klockow pixlowych) i do tego przyzwoitej wielkosci? Jakies tajne uklady?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: ewka@hejstorczyki.pl
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 20:54:04
Witam,

pani Kamilo, Jerzy chyba już podniósł poprzeczkę i jest do 60kb, chyba?
Ja pracuję na formacie RAW, określam wielkość np 1200x800, mam w PS opcje - zapisz dla internetu. Zapis jest w formacie JPG.
Może i u pani tak jest, zapis dla netu z wariantami jakości co za tym idzie wielkości w kb.

pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Emilia Zygan
E-mail:  
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 21:03:20
Bardzo ciekawe egzemplarze, również te metalowe Paphiopedilum

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: monika w
E-mail: monika@kompet.net
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 21:06:18
Mam wersję darmową, z jakiegoś niezbędnika, już ponad 1,5 roku i nic się nie dzieje.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 21:16:40
No, to byla "strzal w dziesiatke" podpowiedz Ewa Baardzo dziekuje!! Jak fajnie sie czegos nowego nauczyc
Ja rowniez bardzo milo wspominam spotkanie z Piotrkiem. Zawsze przeciez jest sympatycznie zamienic kilka slow z innym storczyko-fantasta, szczegolnie jezeli czlowiek sie niespodziewa, ze ktokolwiek ze zostanie rozpoznany tak daleko od domu jak na wystawie w Londynie
Ewa, mam zdjecie calej rosliny, a zeby bylo smieszniej, to Piotrek przypadkiem sie na to zdjecie rowniez zalapal





Sprzedawca odstraszyl mnie od zakupu tym, ze trzeba roslinie wiecznie gwarantowac chlodne noce, nawet latem. Ale za to jej zapach dlugo szumial w mojej glowie. Piekny!






Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: ewka@hejstorczyki.pl
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 21:42:44
Bardzo dziękuję, wiem co mnie czeka, ta długość rośliny.
Wciąż nie rozumiem, dlaczego ta roślina rośnie w koszu i to tak dużym/głębokim. Każdy odcinek nowego przyrostu bardzo szybko wypuszcza korzeń, ma czym się przytwierdzić do podłoża, tak jest u mnie. A tu kosz i zwis zamiast wspinaczki do słońca. Bardzo ciekawe.
Firma Akerne wiarygodna, wiedzą co robią, mają dużą własną, prywatną kolekcję. Należy tylko brać przykład.
A całe to zamieszanie oczywiście przez Sandrę, roślina z jej sklepu.

Zazdroszcząc pozdrawiam i dziękuję
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: wtorek, 31 marca 2009 01:29:48
Hehe

Kamila to jakis fotomontaz ;-) nie no to chyba ja ...

Czytałem, że się czepia jak może, jeśli nie może to się nie czepia hehe

A tu z dzika różne sztuki:

http://www.flickr.com/photos/21928429@N07/2391338583/sizes/o/

http://www.flickr.com/photos/wiccked/131276293/sizes/o/

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: środa, 1 kwietnia 2009 22:32:59

Witam,

Właśnie przetłumaczyłam arkusz uprawy Dockrillia pugioniformis czyli pokazywane Dendrobium pugioniforme .

Jak tylko Jerzy "klepnie" tłumaczenie, to się ukaże w dziale "Storczyki od A do Z".

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: ewka@hejstorczyki.pl
Data: czwartek, 2 kwietnia 2009 14:08:43
Witaj Grażyno,

"jesteś wielka", dzięki za gotowca.

pozdrawiam
ewka

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl