Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Phalaenopsis, plamy na liściach
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Paweł
E-mail: pmmf@interia.pl
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 22:31:25
Witam wszystkich,
Temat dotyczy moich dwóch falków. Pierwszy to młoda bellinka kupiona ponad pół roku temu. Do tej pory stała na parapecie i można powiedzieć że nie dawała znaku życia. Niedawno przeniosłem ją do orchidarium i zaczęła puszczać 2 nowe korzenie. Poza tym widać jak wychodzi nowy listek. Z tym, że również malutkie plamki jakie miała już jak ją kupiłem (niestety allegro więc nie oglądałem wcześniej) zaczęły się znacznie powiększać. Końcówka liścia jest zasuszona i się nie powiększa. Oprócz tego podstawa jednego liścia jest czarna ale się nie powiększa. Proszę o pomoc co to się przyplątało bo przyznam, że mam już mętlik co do chorób jak i samych środków ochrony.





Na kolejnych 2 zdjęciach falek z marketu (mój pierwszy ) który też się czegoś nabawił. Ten sam liść z dwóch stron. Wygląda na tą samą przypadłość co u bellinki ale niech się wypowiedzą ludzie z doświadczeniem bo ja takowego w kwestii chorób storczyków jeszcze nie mam (a już myślałem, że ja jakiś farciarz jestem )







Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: kamill
E-mail:  
Data: poniedziałek, 30 marca 2009 23:26:28
ja bym przystal na to ze to choroba grzybowa dosyc zaawansowana sadząc po drugim zdjęciu i chcąc niechcac pozbyl sie takiej roslinya inne obok rosnace opryskal topsinem albo bioseptem

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iwona R
E-mail:  
Data: sobota, 4 kwietnia 2009 19:43:03
http://www.storczyki.pl/?dzial=6&pokaz=uprawa
tUTAJ ZOBACZYSZ COS TAKIEGO JAK NA SWOICH LIŚCIACH

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Paweł
E-mail: pmmf@interia.pl
Data: środa, 8 kwietnia 2009 01:07:57
heh, no znalazłem i w kilku innych miejscach i nic dobrego o tym nie mówią niestety. Chyba do kosza pójdzie. Ale spróbuję jeszcze odciąć chory liść skoro i tak najprawdopodobniej na straty - może się do podstawy to całe dziadostwo jeszcze nie dobrało. No i psikam małą, zobaczymy co to da.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl