Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Spotkanie EOS w Stukenbrock
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomek Szewerniak
E-mail: vetom@wp.pl
Data: środa, 1 lipca 2009 20:21:12
Witam !
W dniach 26 - 28. 06.2009 odbyło się spotkanie EOS ( European Orchid Societies )w firmie Rollke Orchideen w miejscowości Stukenbrock w Niemczech. To kolejne już spotkanie zgromadziło przedstawicieli największych organizacji miłośników storczyków ( non profit ) z wielu krajów Europy. Monika Włodarczyk i ja reprezentowaliśmy środowisko WTMO,a Marcin Kaczmarski PTMS. Zjawili się też przedstawiciele z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Słowenii, Węgier, Finlandii, Szwecji, Holandii i Szkocji. Spotkania te służą głównie zacieśnieniu kontaktów między miłośnikami storczyków z całej Europy, ale też wymianie informacji o działalności krajowych organizacji, wystawach i biuletynach. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były sprawy organizacyjne 15. Europejskiej Konferencji Storczykowej, która odbędzie się pod koniec września tego roku w Dreźnie ( 15. European Orchid Congress 24-27.09.2009).
Gospodarzem spotkania był Pan Lutz Rollke . Wspaniale zorganizował całe spotkanie, podjął nas wszystkich bardzo serdecznie , a także umożliwił zwiedzenie swojego gospodarstwa ogrodniczego nastawionego na produkcję storczyków. Gościem specjalnym był prezes DOG ( Deutsche Orchideen Gesellschaft) Pan Gerd Rollke, który jest jednocześnie prezesem EOS ( do konferencji w Dreźnie). W spotkaniu uczestniczył przyszły prezes EOS Pan Zoltan Pachinger. "Przyszły" ponieważ następna konferencja odbędzie się w 2012 roku w Budapeszcie !.
Ukoronowaniem pobytu w Stukenbrock była wycieczka do Hanoweru połączona ze zwiedzaniem szklarni Ogrodu Botanicznego oraz samego ogrodu. W tych szklarniach zgromadzona jest przepiękna, przekrojowa kolekcja storczyków. Normalnie te szklarnie nie są udostępnione zwiedzającym , więc atrakcja była tym większa. Zdjęcia storczyków z tych szklarni zamieszczę w dziale "Ciekawe miejsca".
Po zwiedzeniu ogrodu rozjechaliśmy się do domów, umawiając się na kolejne spotkania w Dreźnie lub Stukenbrock.
Pozdrowienia - Tomek

Powrót do grupy


© Copyright 2020 Orchidarium.pl