Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  przez noc ubylo lisci!!!!!! a pojawily sie muszki
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ania
E-mail:  
Data: wtorek, 3 listopada 2009 14:38:39
Witam wszystkich i prosze bo musze szybko pomoc moim kwiatuszkom .Mam 8 storczykow i chyba powazny problem bo cos podgryza ich liscie,przedstawiam zdjecia na tych trzech najbardziej widoczne ubytki.Dwa maja wlasnie nowe lodygi z paczkami ktore staja sie miekkie.Do tej pory cieszyly oko i serduszko.dzis zauwazylam czarne malutkie muszki wokol lisci czy one tak objadaja moje cuda.Pozdrawiam ania













Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: agnieszka.dobek@wp.pl
Data: wtorek, 3 listopada 2009 18:39:50
Witam

Pojawienie się muszek, może oznaczać wylęgnięcie się ziemiórek. Jak wyglądają te muszki u Pani, są czarne, latające i malutkie? Nawet jeśli to inne owady np. mszyce, to na wszystkie fruwające insekty bardzo skuteczne są żółte tablice lepne umieszczane w doniczce, do nabycia w dużych sklepach ogrodniczych albo internetowych. Sprawdziły się u mnie rewelacyjnie, w ciągu kilku dni wyłapały mrowie paskudników
Pozdrawiam Agnieszka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ania
E-mail:  
Data: wtorek, 3 listopada 2009 19:45:13
Dziekuje za odpowiedz ,te muszki sa wlasnie takie malenkie czarne i bardzo szybkie jakby mialy mnostwo skrzydelek,tego jeszcze nie mialam a dotad bardzo sztywne i grube liscie staja sie wiotkie i miekkie

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: titus
E-mail:  
Data: wtorek, 3 listopada 2009 20:43:56
A ja myślę, że ziemiórki są za małe, żeby spowodować takie szkody. Raczej podejrzewał bym je o wysysanie tkanek tak jak mszyce. To wygląd na działanie jakiegoś chrząszcza lub gąsienicy. Czy rośliny w lecie były na dworze?

titus

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: wtorek, 3 listopada 2009 22:43:07
U mnie takie szkody zrobił kiedyś ślimak.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ania
E-mail:  
Data: wtorek, 3 listopada 2009 23:32:40
ogldajac dokladnie podloze przez doniczke i korzenie sa w dobrym stanie ,nie byly w ogrodku a oto co wlasnie dostrzeglam na jednym tak bardzo a na innych male slady. Ogolnie niektore liscie wygladaja jakby byly posypane brokatem bo miejscami lsnia.To okropne tylko najwazniejsze jaka moze byc przyczyna powstania tego i co zaatakowalo moje kwiatuszki .Czy ta chcaca kwitnac lodyzka skazana jest na zatracenie .Zaluje ze nie mam lupy bo golym okiem nic nie dostrzegam ani na podlozu ani na korzeniach,ale w lisciach sa odcinki jakby wypuklej niteczki.Te plamy sa mokre i czy jak zmyje pod woda juz sie nie pojawia.POZDRAWIAM




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ania
E-mail:  
Data: wtorek, 3 listopada 2009 23:41:45
nie udalo mi sie wyslac zdjec ktore chcialam przedstawic














Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Aga
E-mail:  
Data: wtorek, 1 grudnia 2009 22:24:11
Podzielam zdanie Małgosi. To ślimaki. Wychodzą wieczorem na żerowanie. Proponuję je poprostu zbierać.
Pozdrawiam Aga

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mery
E-mail: j.m.majchrzak@wp.pl
Data: czwartek, 3 grudnia 2009 16:52:09
Można założyć przynętę i wtedy wyłapać.
http://www.orchidgarden.pl/index.php?strona=52&wysw=2

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Oliwia
E-mail:  
Data: piątek, 4 grudnia 2009 22:23:58
Bardzo dziekuje za odpowiedzi bo caly czas walcze by ratowac moje kwiatuszki .W tej chwili wszystkie storczyki sa po lub w trakcie reanimacji poniewaz niestety zostaly wszystkie zaatakowane tym czyms.Musialam obciac duzo! korzeni .Co kilka dni sprawdzalam jak sie maja te co zostaly ale nigdy nie zauwazylam tam juz niczego .Liscie nie maja juz tych mokrych miejsc i czekam czy wreszcie u jakiegos pojawi sie nowy korzonek . Liscie sa jedrne i zielone

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl