Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  wystawa w Łodzi
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: jolaf
E-mail:  
Data: wtorek, 10 listopada 2009 07:48:47
Witam serdecznie! Czy ktoś , kto był na wystawie w Łodzi mógłby nam-nieszczęśnikom,którzy takiej możliwości nie mieli - pokazać kilka zdjęć? Pozdrawiam-Jola

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: wtorek, 10 listopada 2009 16:26:49
Wszyscy zapracowani albo odpoczywają po wystawie
Miałam okazję być ale niestety bardzo krótko, dosłownie przelotem, czego nie mogę odżałować., lepsze to jednak niż nie być wcale.
Wystawa była cudowna, różnorodna, zachwycająca i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze raz tyle stoisk z prezentacjami (jeśli palmiarnia pomieści )Każde stoisko miało swój niepowtarzalny styl, klimat i bogactwo gatunków.
Oczywiście zwiedzających był ogrom i trzeba się było potrudzić aby się wcisnąć z aparatem. Wielkie podziękowania dla wszystkich organizatorów i prezentujących, że zechcieli się z nami podzielić choć kawałkiem storczykowego raju. Zdjęcia robiłam przelotem aby w domu na spokojnie jeszcze trochę nacieszyć oko. Może zachęcę innych do pokazania bardziej profesjonalnych zdjęć.

pozdrawiam
Małgosia















































Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: jolaf
E-mail:  
Data: wtorek, 10 listopada 2009 19:49:28
No i po co mi to było... Teraz nie będę mogła ze złości spać,że mnie te cuda ominęły! Ale cóż, może za rok... Dziękuję pani Małgosiu za śliczne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie-Jola

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: wtorek, 10 listopada 2009 20:51:03

Witam,

i ja tam byłam , zdjęć trochę zrobiłam i kilka planów ogólnych dołączam...





















Niestety, w Palmiarni, pod palmami jest na tyle ciemno, że musiałam używać flesza

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: ewka@hejstorczyki.pl
Data: wtorek, 10 listopada 2009 21:28:01
Witam,
bardzo dziękuję za zdjęcia, prawie i ja tam byłam.
W aranżacjach dominuje hasło "podróżnik", hamak, tratwy, walizka, koszyczki itd... ciekawie. Polecam (szukać=net)do poczytania bardzo ciekawą pozycje o czasach eksploratorów i to polskich, mnie też polecono, żeby było ciekawiej zrobili to ludzie z Ecuagenery z Ekwadoru będący w Dreźnie. Jest to książka pt PERU moja ziemia nieobiecana, autor Feliks Woytkowski.
Grażyno mam pytanie do Ciebie. Pierwsze zdjęcie, prawy górny róg, Pleurothalis z dużą ilością keiki. Znasz może nazwę gatunkową. Chyba?, kupiłam to w Dreźnie, będzie kwitło, pąki się rozwijają.
Bardzo dziękuję raz jeszcze za zdjęcia, pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: wtorek, 10 listopada 2009 21:50:16
Grażyna dzięki za piękne fotki całych prezentacji, brakowało mi tego. o takich cudnych, ogólnych zdjęciach to mogę z moim marniakiem (czyt. aparatem pomarzyć tylko)Kurcze szkoda, że nie mogłyśmy się spotkać, ale ja nawet sama nie wiedziałam do niedzieli, że tam będę
Pani Ewo bardzo fajny był ten charakter kolonialno – podróżniczy na wystawie. W którejś kolekcji(nie wiem czy nie u p. Sandry Wawrzyniak) taki fajny, sztuczny żółw był i wiele osób się nim zachwycało myśląc, że taki odważny, żywy się wyleguje pod storczykami i wcale nie ucieka.
Muszę koniecznie sobie sprawić książkę Woytkowskiego o której Pani pisze.


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: wtorek, 10 listopada 2009 22:09:25

Ewka, niestety nie zwróciłam uwagi na nazwę...

Małgosiu, ja nie znoszę fotografowania kwiatów z fleszem, dlatego prawie wszystkie zdjęcia jakie zrobiłam to plany ogólne... , a nie portrety.

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: wtorek, 10 listopada 2009 22:30:18
Witam,

No cóż, pozwolę sobie nieskromnie stwierdzić że wystawa była po prostu REWELACYJNA, dużo stoisk, wiele pięknych roślin. Pod względem towarzyskim również szalenie udana, a cała załoga Palmiarni Łódzkiej rozpieszczała nas nieprzyzwoicie. Moim zdaniem - pełen sukces

Ewka - to Pleurothallis restrepioides, niestety kwiaty nie otworzyły się na wystawę ;(

A tu kilka fotek, chociaż światło nie sprzyjało pstrykaniu

























pozdrawiam
Sandra


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: ewka@hejstorczyki.pl
Data: wtorek, 10 listopada 2009 22:31:37
Witaj Grażyno,
szkoda mi braku nazwy gatunkowej, zgubiłam identyfikatory, tak czasami bywa, ale może jak zakwitnie do czegoś da się dopasować
Pozdrawiam i dziękuję
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail: ewka@hejstorczyki.pl
Data: wtorek, 10 listopada 2009 22:43:56
Witaj Sandro,

to chyba jest "dzisiaj" jak napisałaś Stelis restrepioides.
Ładne to Twoje stanowisko na wystawie, a żółw z Galapagos?

Pozdrawiam i dziękuję
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail: m.wegner@op.pl
Data: środa, 11 listopada 2009 10:27:32
Grażyna no zawsze w naturalnym oświetleniu widać piekniej ubarwienie kwiatu i zdjęcia są bardziej naturalne, bez przekłamań. Nieskromnie zawsze Ci zazdroszczę Twoich pięknych zdjęć Mogę sobie tylko pomarzyć narazie o bardzo dobrym aparacie do fotografowania bez flesza i powzdychać do Twoich prezentacji
Z umiejscowieniem żółwia namieszałam chyba ponieważ był na stanowisku Koła Poznańskiego a P. Sandra miała swoje stanowisko dalej

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: środa, 11 listopada 2009 10:36:45
Ewka

Raczej Elongatia restrepioides, ale nie przesadzajmy z tymi nazwami wszyscy znaja to i kupujá pod nazwá Pleurothallis restrepioides.... w takim razie czekam na fotki, ja mam chyba tez jakies dwa kawalki tego jedno keikuje drugie wmiare zmieszczone w doniczke moze kiedys hehe...

Gratulujé wystawy i niezmiernie zaluje, bo niemal sie zdecydowalem na wyjazd/wylot coby odwiedzic Lodz, ale jedenak troche mnie przeroslo to organizycyjnie i zostalem w domu...

Widze nawet ze echinolabium raczylo sie otworzyc w odpowiednim momencie, a ten hamak - pewnie fajnie by bylo sie polozyc w otoczeniu storczykow, jednak nie wyglada zbyt stabilnie

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Danuta Pańczyk
E-mail: danutapanczyk@wp.pl
Data: środa, 11 listopada 2009 21:31:25
Witam,

Chciałabym wszystkim organizatorom I OGÓLNOPOLSKIEJ WYSTAWY STORCZYKÓW podziękować za zaproszenie do uczestniczenia w tym wspaniałym
wydarzeniu. Dorównać Wam w podobnej imprezie nie sposób. Serdeczność z jaką spotkaliśmy się była niezwykła. Dziękuję za możlwość spotkania się z innymi maniakami oraz poznania osobiście osób znanych mi do tej pory tylko z publikacji. Były to niezapomniane chwile.
Pani Celino była Pani wspaniała.
Panie Janie, gościnność Pana to już legenda.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Danuta Pańczyk


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata Biała
E-mail:  
Data: środa, 11 listopada 2009 22:10:22
Witam!

W imieniu SKMO także pragnę podziękować organizatorom za ogrom pracy i czasu włożony w ten projekt. Byliśmy wprost rozpieszczani DZiękuję wszystkim obecnym za miłe i wesołe towarzystwo

Pozdrawiam i do zobaczenia
Beata Biała

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: pysia34
E-mail: barbarakrawczyk@wp.pl
Data: czwartek, 12 listopada 2009 10:32:13
nam również miło było podziwiać te wszystkie Wasze storczyki....a zakupy...hm mniaaammm

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl