Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Encyclia garciana
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Karolina
E-mail: ckarus@gazeta.pl
Data: niedziela, 30 stycznia 2005 18:44:27
Witam!
Dostałam ostatnio pięknie kwitnącą Enc.garcianę. Jak ją uprawiać? Interesuje mnie temperatura (zima, lato) i oświetlenie. W internecie jest sporo na temat innych Encyclii, ale o Enc. garcianie nie ma prawie nic, no może poza kilkoma zdjęciami.
Pozdrawiam serdecznie, Karolina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Karolina
E-mail: ckarus@gazeta.pl
Data: niedziela, 30 stycznia 2005 18:55:22
Chodzi mi głównie o to, czy ma jakieś szczególne wymagania, odbiegające od opisanych na stronie www.storczyki.org.pl
Pozdrawiam serdecznie, Karolina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Fryś Anna
E-mail: anna.frys@wp.pl
Data: poniedziałek, 31 stycznia 2005 08:14:28
Na www.jewellorchids.com/Pages/species.html piszą że jest ściśle spokrewniona z Encyclia radiata i cochleata-może to pomoże?


Pozdrawiam Frysianka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Karolina
E-mail: ckarus@gazeta.pl
Data: poniedziałek, 31 stycznia 2005 18:59:56
Bardzo dziękuję za pomoc.
P.S.
A czy ktoś ma może jakieś własne doświadczenia z tą rośliną??
Pozdrawiam, Karolina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cassNOSPAM@poczta.onet.pl
Data: poniedziałek, 31 stycznia 2005 20:24:48
Witam !

Roślinka bezproblemowa, jedyna przypadłość to marszczenie się liści z powodu niedostatecznej wilgotności powietrza. Pięknie i szybko się rozrasta. Podobno pachnie jeśli uprawiać ją w pełnym słońcu.

pozdrawiam
Sandra

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tamara Florczak
E-mail:  
Data: poniedziałek, 31 stycznia 2005 21:22:22
Witam,

Potwierdzam słowa Pani Sandry, że ta roślina chętnie rośnie i rozrasta się w warunkach domowych.
Do tego zakwita bez jakiś specjalnych starań - przynajmniej tak było w moim przypadku. Nawet z zupełnie wysuszonych pochewek "wychodziły" kwiaty.
Są one bardzo intensywnie pachnące i to bez pełnego słońca - zadowalają się zwykłą świetlówką. Jedyną niedogodnością jest to, roślina nie wysila się zbytnio i wydziela zapach tylko od godzin wczesno południowych do 15-tej, co ma zasadnicze znaczenie w przypadku, gdy to pokrywa się godzinami pracy uprawiającego...

Niestety też doświadczam "ciemnej strony" uprawy tego storczyka - marszczenie się nowych przyrostów.
Ale zauważyłam, że w okresie, gdy "pamiętam" o tym storczyku i regularnie go podlewam, pseudobulwy rosną prawidłowo.

Pozdrawiam,
Tamara

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl