Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Wystawa w Sosnowcu???
  Strona:    [1] 2    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mlaczek
E-mail:  
Data: środa, 14 kwietnia 2010 09:52:02
Witam.
Czy wystawa w dniach 16-18 kwietnia w Sosnowcu jest nadal aktualna? Pytam w związki z wydarzeniami które miały ostatnio miejsce.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: KRASNAL
E-mail: kkrasnal@op.pl
Data: środa, 14 kwietnia 2010 10:02:13
Z tego co mi wiadomo jest przesunięta o 1 tydzień

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Asia
E-mail: joanna.siuda@op.pl
Data: środa, 14 kwietnia 2010 12:06:30
Witam! Potwierdzam, że z powodu żałoby musieliśmy zmienić termin wystawy. Niestety , z powodu dużych przygotowań podjętych wcześniej, nie można było wybrać innego terminu. Szkoda, że to jest termin zbieżny z wystawą w Krakowie, ale nie było wyjścia.
Jeżeli chodzi o wystawców, jeszcze czekamy na pewne decyzje, ale postaramy się, żeby było jak najlepiej i nie kolidowało to z wystawą naszych przyjaciół z Krakowa. Trudno było nam podjąć taką decyzję, ale inaczej nie wypadało. Wprawdzie postawiło to nas w trudnej sytuacji, ale nasza wystawa nie powinna na tym ucierpieć.

Informujemy również, że podczas wystawy będą zbierane podpisy pod petycją w sprawie odnowienia i rozbudowy egzotarium. Jest to dla nas bardzo ważne.
Pozdrawiam
Asia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: środa, 14 kwietnia 2010 12:23:00
A to rzeczywiscie beznadziejne rozwiazanie, jakakolwiek przyczyna, jest tak malo wystaw w Polsce i robic w tym samym czasie co inna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Rafał B.
E-mail:  
Data: środa, 14 kwietnia 2010 15:35:53
Znalazłem coś takiego na innym forum od pani Beaty

" Dla osób posiadających Facebook informacja o wystawie wraz z mapą dojazdu:
http://www.facebook.com/event.php?eid=475811995474

Oprócz tego apel w Sprawie Egzotarium:
http://bit.ly/dgG4vz "

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Asia
E-mail: joanna.siuda@op.pl
Data: środa, 14 kwietnia 2010 19:10:55
Witam ponownie! Szkoda, że tak negatywnie niektórzy podchodzą do przesunięcia terminu wystawy. Dla nas to też było trudne, ale chyba każdy sobie zdaje sprawę, że robienie wystawy na siłę dla garstki ludzi, która może przyjdzie lub nie, to chyba nie ma sensu. Poza tym w tym przypadku przyczyna miała duże znaczenie.
Można zrobić wystawę za miesiąc , albo dwa, ale co zrobić z przygotowaniami, z kwiatami sprowadzonymi nawet z zagranicy, z kwitnącymi teraz okazami itp!
Warunki w egzotarium są teraz najlepsze .
Chyba taki zbieg okoliczności zdarza się nie tak często. Zawsze staramy się dostosować do reszty.
Wiele osób odebrało to raczej pozytywnie, bo lepiej przyjść za tydzień spokojnie
i bezstresowo obejrzeć wystawę.
Serdecznie zapraszamy i prosimy o bardziej pozytywne komentarze.

Aśka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mlaczek
E-mail:  
Data: środa, 14 kwietnia 2010 20:47:05
Pewnie że trzeba być zadowolonym, tydzień to nie aż tak dużo jakoś przetrwamy.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Joanna
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 09:02:11
Prosicie o pozytywne komentarze ? To chyba się nie doczekacie... Wiadomo, że wystawa w Krakowie jest ciekawsza od sosnowieckiej, więc wiele ludzi nie będzie sobie już zawracać głowy Sosnowcem (chyba że naprawdę blisko mieszka).
Nie chodzi chyba o odfajkowanie "w tym roku wystawa się odbyła", tym bardziej że podobno chcecie zbierać podpisy o rozbudowę egzotarium?

Co do bezkonkurencyjnego zdania: "postaramy się aby nie kolidowało to z wystawą w Krakowie": oczywiście, że nie będzie kolidowało, po prostu wystawcy wybiorą Kraków i tyle.

Uważam, że mimo wszystko należałoby wystawę zrobić za miesiąc: może niektóre rośliny któe macie u siebie zdążą przekwitnąć, ale wystawcy których udałoby się namówić przez ten czas na pewno z naddatkiem skompensowaliby ten brak. A w maju i tak byłaby lepsza pogoda, więc i zwiedzających byłoby dużo więcej - zwłaszcza że chodzi o podpisy na rzecz egzotarium.
Piszę to właśnie dlatego, że "robienie wystawy dla garstki ludzi naprawdę nie ma sensu". Nie chodzi o to ,żeby na siłę robić ją teraz (bo kto przyjdzie) ale wystawa w tym samym czasie co o wiele ciekawsza (i owocniejsza dla wystawców) wystawa w Krakowie - to naprawdę samobój.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Myszka
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 09:59:09
Witam,
nie zgodziłabym się z tym,iż w Krakowie jest dużo ciekawsza, chyba że Pani opisywała targi ogrodnicze które były równolegle, to wtedy się zgodzę. Mam tak samo daleko i do Sosnowca i do Krakowa,byłam kilkakrotnie na wystawie w Krakowie i ze smutkiem niestety muszę stwierdzić że z wystawy na wystawę jest coraz gorzej, na ostatniej to było tylko jedno jedyne stoisko. Kwiatów wystawianych aż tyle że zdążyłam wszystkie bardzo dobrze obfotografować w pół godziny. Sosnowiec to dużo więcej kwiatów, o wiele ciekawiej wyeksponowane. Dlatego jak mam wybierać to na pewno pojadę ze znajomymi do Sosnowca.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Joanna
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 11:33:12
No nie oszukujmy się, jeśli wystawca będzie miał wybierać, to wybierze Kraków. A jeśli Kraków jest coraz bardziej ubogi mimo tego że będą tam poważniejsi wystawcy, to faktycznie wystawa w Sosnowcu będzie porażką...

Bardzo zły pomysł robienia wystawy w tym samym czasie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Asia
E-mail: joanna.siuda@op.pl
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 11:58:07
Witam ponownie. Nie miałam zamiaru już nic komentować, ale dopowiem tyle, iż nigdy w Sosnowcu nie mamy tych samych wystawców, poza jednym, co w Krakowie.

PANI JOANNO!!!( znana lub nieznana)
Nie wiem, czy bywa Pani w Sosnowcu na wystawach, bo z tego wynika, że przynajmniej dawno Pani tam nie była. Nie wiem dlaczego utarło się , że Sosnowiec nic nie potrafi lepiej od innych i że tu nie można zrobić ciekawszej wystawy niż w innych miejscach w Polce. Nie staramy się porównywać i nikogo nie krytykujemy, ale staramy się wszystko zrobić jak najlepiej na miarę naszych możliwości. Ciekawe tylko, czemu zawsze krytykują Ci, którzy nic nie robią. Z reguły bywa jednak tak, że im ktoś więcej narzeka, to mniej się udziela i dużo gada. Wystawy trwają trzy dni i zapewniam, że jest dużo takich osób, które są gotowe jechać na obydwie wystawy. Pani może jechać do Krakowa i życzę, żeby była Pani zadowolona. W Sosnowcu nie musi Pani bywać i nikogo proszę nie obrażąć.
Nie krytykuje się w ten sposób kogoś, jeżeli się nie zna wszystkich szczegółów.
Zapewniam również, że z całą pewnością nie będzie mniej ludzi co zwykle.
A podpisy można zbierać również w każdy inny dzień.

Pozdrawiam
Asia


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: KRASNAL
E-mail: kkrasnal@op.pl
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 12:36:40
Nie wiem po co cała ta dyskusja. Z przyczyn niezależnych od organizatorów wystawa zostaje przesunięta o 1 tydzień. Nie jest to wystawa gwoździ, którym nic sie nie stanie jak poczekają nawet kilka tygodni tylko żywych roslin, które zostały sprowadzone specjanie ( kwitnące ) na tą wystawę i nie poczekają P.Joanno.
Mogła pani poprosić pilotów samolotu aby się nie rozbijali i wtedy nie byłoby problemów z przekładaniem wystawy.
Cyt:
"Wiadomo, że wystawa w Krakowie jest ciekawsza od sosnowieckiej, więc wiele ludzi nie będzie sobie już zawracać głowy Sosnowcem (chyba że naprawdę blisko mieszka)." ten zwrot był bardzo niegrzeczny i obraźliwy dla organizatorów sosnowieckiej wystawy. Osobiście jestem z Krakowa i jeżdżę co roku na wystawę do Sosnowca i jest to bardzo ładna wystawa, którą naprawde warto oglądnąć.
Szkoda, że Pani jej jeszcze nie widziała.



Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 13:05:10
Witam,
Przeczytałam to z niedowierzaniem i niesmakiem. Ludzie, opanujcie się, przestańcie Czemu to ma służyć?

Z pozdrowieniami, MM

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Joanna
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 13:35:13
Wystawa krakowska jest ciekawsza - również "geograficznie" (jedzie się zobaczyć wystawę a przy okazji coś więcej, o "czymś więcej" w Sosnowcu mowy nie ma). Sosnowiec dopiero próbuje znaleźć swoje miejsce w kalendarzu jako coroczne wydarzenie. Dlatego organizatorzy powinni przemyśleć decyzję i przesunąć wystawę na późniejszy termin, skoro jest to możliwe a za czym przemawia dodatkowy czas na reklamę, znalezienie kolejnych roślin, lepsza pogoda (zimniej już nie będzie). Skoro wszystkim zależy na ściągnięciu jak największej ilości ludzi do Egzotarium, to naprawdę marnotrawieniem wysiłków jest urządzanie wystawy w tym samym momencie co ktoś inny.
Czy pojawi sie sto czy też nawet tysiąc osób, to można być pewnym że w każdym następnym terminie liczba ta byłaby dwa razy większa - bo nikt nie musiałby wybierać.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomasz
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 13:50:37
Nie zamierzałem komentować, ale widzę tu coraz zabawniejsze wpisy:

1) "Jeżeli chodzi o wystawców, jeszcze czekamy na pewne decyzje, ale postaramy się, żeby było jak najlepiej i nie kolidowało to z wystawą naszych przyjaciół z Krakowa" - jak miło, szkoda tylko, że potem okazuje się, że wystawca któremu mogłoby cokolwiek kolidować jest raptem JEDEN.

2) "Warunki w egzotarium są teraz najlepsze" - rozumiem że dla organizatorów, bo dla zwiedzających mieszkających poza Sosnowcem to już nie bardzo. Nie wiem jak wy, ale ja pracuję, dla rodziny mam niedzielę i skoro wypad do Krakowa planowałem już dawno, to nie będę zmieniał tego w ostatniej chwili a na obie rzeczy czasu nie starczy.

3) "Podpisy można zbierać w każdy inny dzień" - ano można, tylko po co mówić że dla storczykaży to takie ważne?

Innymi słowy - ktoś chciał dobrze, a wyszło jak zwykle...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Jóźwiak
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 14:20:47
Żałoba Narodowa -
może nie wiecie co to jest, to poczytajcie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBa%C5%82oba_narodowa

pozdrawiam
ewka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata Biała
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 14:42:15
Witam!
Dziękuję za okazane zainteresownie naszą wystawą, chociaż niektóre emocje są zupełnie niepotrzebne. Faktem jest, że termin z przyczyn oczywistych został zmieniony na 23-25 kwietnia. I jest to decyzja nieodwołalna. Faktem jest też, że Sosnowieckie KołO Miłośników Orchidei działa już od ponad 9 lat a wystawy w Egzotarium organizujemy regularnie od 7 lat. DNI ORCHIDEI z roku na rok CIESZĄ SIĘ CORAZ WIĘKSZĄ POPULARNOŚCIĄ I ZAINTERESOWANIEM. OD DAWNA ODWIEDZA NAS KILKA TYSIECY ZWIEDZAJĄCYCH A NA OSTATNIEJ WYSTAWIE BYŁO PONAD 5 TYSIĘCY OSÓB. EGZOTARIUM "PĘKAŁO W SZWACH"! Z tąd też akcja zbierania podpisów pod petycją, skierowaną do władz miasta i województwa o odbudowę i modernizację obiektu Egzotarium. Chcemy naszych MIŁYCH GOŚCI przyjmować w nowoczesnym i pięknym miejscu. MAM NADZIEJĘ, ŻE MOŻEMY LICZYĆ NA ZROZUMIENIE I WSPARCIE NASZEJ INICJATYWY.
POZDRAWIAM SERDECZNIE I ZAPRZASZAM W IMIENIU ORGANIZATORÓW
Beata Biała SKMO

Ps. Osoby,które robią wystawy też pracują zawodowo i muszą zmieniać plany urlopowe. CZęsto robią to z pasją i społecznie. Poświęcają swój prywatny czas, który mogliby poświącić rodzinie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jarek Sułek
E-mail: motylik@poczta.onet.pl
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 15:25:51
Pani Beato!- w 100 % popieram Pani komentarz- jeszcze raz dziękuję Pani i Innym Osobom za trud przygotowania wystawy w Sosnowcu - pozdrawiam serdecznie z Kielc- Jarek.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Paweł
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 15:31:24
Pani Ewo: wypowiedź jak zwykle w Pani przypadku - bez sensu. Nikt nie proponuje wystawy w dniach 16-18 kwietnia, tylko w maju. Planuje Pani na ten czas jakąś żałobę narodową?

Pani Beato, to Pani Joanna Siuda napisała, że jest możliwość przesunięcia wystawy na termin późniejszy, ale ponieważ zwiedną kwiaty, to zdecydowano się na pierwszy z dostępnych terminów, zbieżny z wystawą krakowską. Gdybyście Panie od razu napisały, że chodzi o Wasze urlopy, to wiadomo że nie możemy się z tym kłócić i wszystkie nasze argumenty się o ten fakt rozbijają.
Ale przyznaję rację drugiej Pani Joannie: w późniejszym terminie byłoby tych ludzi więcej niż w sytuacji gdy mają wybierać między dwoma imprezami.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasia
E-mail:  
Data: czwartek, 15 kwietnia 2010 19:03:58
Dziwię się, że kłócą się ludzie , gdzie jechać? Każdy jedzie jak mu pasuje.
Nie kłócą się organizatorzy tych wystaw i nie mają pretensji do siebie, a mówią Ci którzy nie mają zielonego pojęcia ile ciężkiej roboty to kosztuje. Za mało czasu było, żeby wszystko odwrócić.
W Sosnowcu jest zawsze mnóstwo kwiatów do kupienia. Nie wyobrażam sobie co mieliby teraz z nimi robić. Przecież nie są w stanie ich utrzymać przez miesiąc.
Jak będzie gorący maj, to się nie da wytrzymać pod szkłem.
A potem znowu zamawiać? Tu trzeba sobie zadać pytanie, czy wystawa doszłaby do skutku? Bywam na tych wystawach i mogę zapewnić , że każda ma swój charakter i urok. Obie są godne uwagi .Podziwiać tylko tych, którym chce się to jeszcze robić.
Dodam tylko, że nie ma się co przejmować przykrymi komentarzami.
Gorsze by były jakby wystawa doszła do skutku teraz. Przecież większośc sklepów
i instytucji będzie zamknięta, chyba żebyście się przenieśli wtedy do parku.
Głowa do góry

żegnam

Strona:    [1] 2    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl