Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Storczyk poci się
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Malina
E-mail: lena.malinowska@gmail.com
Data: piątek, 7 maja 2010 08:54:52
Witam,

mam kilka storczyków, zwykłe phalaenopsis. Nie sprawiają większych problemów, stare kwitną ponownie. Niestety jeden, którego dostałam niedawno zaczął umierać, najpierw z jednej łodyżki odpadły kwiaty, a ona sama złamała się i zmieniła kolor na żółto-czerwony i zapadła się w sobie, straciła jędrność, ale nie uschła. Teraz kwiaty na drugiej łodyżce zwiędły a ona sama "poci się" ma mnóstwo małych lepkich kropelek i też powoli ginie. korzenie wyglądają dobrze, liście są mięsiste, na razie, co powinnam zrobić?
I jeszcze jedno pytanie, trzy miesiące temu, jednego z moich storczyków napadły robaczki, wyglądały jak mszyce (skąd, nie wiem?) spryskałam go, wytrułam paskudy, straciłam jeden liść, ale kwiatek wygląda dalej ładnie, rośnie, właśnie otworzył pączki. Niestety wczoraj zauważyłam, że kolejny listek wygląda tak samo jak ten wcześniej zaatakowany przez mszyce, żółknie i odpada, ale nie widzę śladu robaczków, co to może być, czy powinnam go spryskać?
Dziękuję z góry za wszelkie rady.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: mania
E-mail:  
Data: poniedziałek, 10 maja 2010 09:59:58
wydaje mi sie że storczyk został zatakowany przez grzyby(zdaje się że sadzaki tak sie te grzyby nazywają).Mogło się tak zdażyć po ataku robactwa.Radzę odseparować tego storczyka i poszukać informacji o sposobach leczenia (w dziale choroby i szkodniki)może jest nadzieja.powodzenia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: mania
E-mail:  
Data: poniedziałek, 10 maja 2010 10:15:07
http://www.storczyki.org.pl/uprawa/problemy/choroby_i_szkodniki/index.html

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl