Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  dendrobium typu phal.- brak kwitnienia
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: agnieszka.dobek@wp.pl
Data: wtorek, 3 maja 2011 23:41:32
Witam

Ok. półtora roku mam u siebie dwa dorosłe dendrobia-phal, które były kupione z kwiatami. Niestety dotąd nie doczekałam ani jednego pąka na żadnym z nich, choć mają nowe przyrosty i korzenie. Mieszkam w bloku, bez balkonu, na wysokim pietrze,ale jesli konieczne byłoby wystawienie na zewnątrz latem, to w grę wchodzi tylko zaokienna balustrada, dwie doniczki na pewno tam się zmieszczą, od słońca jest opuszczana markiza, ale w lipcu i sierpniu temp. popołudniami są "afrykańskie", więc nie wiem czy można te dendrobia tam wystawiać?
Tych roslin dotąd nie wystawiałam, bo osoba od której kupiłam twierdziła, że te dendrobia mają podobne wymagania jak phalaenopsis, a więc moga stać cały rok w pomieszczeniu, a spoczynek ma ograniczyc sie do uchylonego okna i zmniejszenia podlewania w chłodniejszym okresie. Tak postępuję ze zwykłymi hybrydami-phal. a także z kilkoma gatunkowymi phal, które uprawiane w tych samych warunkach pięknie zakwitają mi co roku.
Przykro mi, że dendrobia-phal u mnie nie wydaja kwiatów tylko cały rok ogladam ich ps/b, które niezbyt mi się podobają

Pozdrawiam Agnieszka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mery
E-mail: j.m.majchrzak@wp.pl
Data: niedziela, 15 maja 2011 22:20:42
Proszę poczytać na stronie : http://www.orchidarium.pl/rodzaje/html/Dendrobium_phal.html

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl