Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Lepka rosa u podstawy liści
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dorota
E-mail:  
Data: poniedziałek, 9 maja 2005 11:44:24
Mam piękne dendrobium nobile, ale od pewnego czasu zauważyłam lepkie kropelki na spodniej stronie liści u podstawy. Do tej pory podlewałam dość skąpo, przegotowaną wodą (wiem, wiem... muszę się jeszcze sporo nauczyć).
Roślina ma wschodnią wystawę, rośnie znakomicie - nowe przyrosty w dość zaskakującym tempie, ale...

Niepokoją mnie te objawy

Mam dostęp do wody cz.d.a. Czy mam przejść na taką?

Proszę o radę)

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasia
E-mail: kasia.anielik@wp.pl
Data: poniedziałek, 9 maja 2005 20:08:19
Ta lepka substancja oznacza ze storczyk jest w swietnej formie

Pozdrawiam,
Kasia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Karolina
E-mail: ckarus@gazeta.pl
Data: poniedziałek, 9 maja 2005 20:50:41
Witam!
Wedle mojej skromnej wiedzy jest to kwestia zbyt niskiej wilgotności powietrza, ale nie jest to powód do jakiś wielkich obaw. Warto by było ustawić roślinę na tacce z wilgotnym keramzytem i ewentualnie delikatnie to Dendrobium spryskiwać (ale b. ostrożnie, żeby roślina mogła wyschnąć do wieczora, szczególnie uważać trzeba na młode przyrosty, bo one bardzo łatwo zagniwają). Pozdrawiam. Mam nadzieję, że pomogłam. Karolina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dorota
E-mail:  
Data: wtorek, 10 maja 2005 12:00:54
Dzięki baaardzo!!!
Znalazłam zdjęcie, tuż przed przekwitnięciem (dendrobium Starclass nobile - dla mnie przepiękne).
Od czasu zrobienia zdjęcia od podstawy roślinki mam kilkanaście(!!!) przyrostów i w miejscach, gdzie były kwiaty keiki (duuużo).


Aha, Jeszcze mam jedną niepokojącą zmianę. Grafitowa plamka na liściu - będzie widoczna na zdjęciu. Taką roślinkę kupiłam. Na razie nie powiększa się.

Robię próby na czstej H2O...


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dorota
E-mail: dorotapiotrowiak@op.pl
Data: wtorek, 10 maja 2005 12:10:50
Cieszę się niezmiernie )

Mam jeszcze pytanie
Wyczytałam wczoraj, że można wystawić latem doniczkę na dwór, aby zainicjować wytwarzanie pąków kwiatowych w następnym roku...
Czy to prawda i jaka musi być temperatura otoczenia?

Pozdrawiam gorąco!
Dorota

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dorota
E-mail: dorotapiotrowiak@op.pl
Data: czwartek, 26 maja 2005 19:00:24
Zgadza się!
Od tamtego czasu zraszam roślinę regulrnie i... pozbyłam się lepkiej rosy!!!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dana
E-mail: Deni7@poczta.fm
Data: wtorek, 14 lutego 2006 19:58:17
dzisiaj z okazji walentynek dostałam od córeczki przepiekna STARCLASS NOBILE. mam troche ksiazek z pielegnacja kwiatów, ale o orchideach jest tam bardzo mało
prosze o wszelkie rady hodowców,hobbystów i ludzi kochajacych te przecudne kwiaty.gdzie postawic?, jak i czym podlewac? czy spryskiwac można tez kwiaty? prosze podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami i spostrzezeniami.z góry pieknie dziekuje.dana.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy.dziedzic@orchidarium.pl
Data: wtorek, 14 lutego 2006 20:48:43
Proszę przejść na tej witrynie do Przewodnika dla początkujących i znaleźć Dendrobium typu nobile, bo taką hybrydę Pani ma (STARCLASS NOBILE to nie jest nazwa rośliny, tylko klasyfikacja magazynowa producenta...). Są tam wszelkie możliwe informacje o uprawie tego storczyka.

Pozdrawiam,
Jerzy

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl