Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  hodowla od początku
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: cytrusowa
E-mail: cytrusowa@wp.pl
Data: piątek, 10 czerwca 2005 22:16:17
Witam,
jako początkująca z orchideami mam pytanie - kupilam w Niemczech, tu mieszkam, Phaleanopsis z fioletowymi kwaitkami.
z tego co wyczytalam na tej stronie, storczyki lubią wilgoc, za to nie lubią stać bezposrednio na slońcu.

Postawialm tego phalaenopsisa w łazience z oknem, strona południowa - od promieni slonecznych chroni żaluzja.

Czy to miejsce jest odpowiednie czy postawic gdzies indziej, na przykład w ciemnym przedopkoju???

proszę o takie podtawowe wskazowki

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariola Rolczyńska
E-mail: rolnik37@op.pl
Data: piątek, 10 czerwca 2005 22:52:06
Moim zdaniem to miejsce jest odpowiednie. Uprawiam storczyki na parapecie południowego okna i chronię je przed nadmierem promieni słonecznych żaluzją zewnętrzną. Myślę, że w łazience zapewniona będzie odpowiednia wilgotność powietrza. Proszę zwrócić uwagę na podlewanie, podlewać wtedy gdy podłoże przeschnie do dna.

Pozdrawiam serdecznie
Mariola Rolczyńska

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: cytrusowa
E-mail: cytrusowa@wp.pl
Data: sobota, 11 czerwca 2005 11:16:22
dziekuje z aodpowiedz.
mam jeszcze pytanie dotyczące korzeni - poczytalam juz na tym forum, ze moga być na zewnątrz, i miec rozne kolory...W mojej są prawie wszystkie na wierzchu, są zielone i trzyma sie kwait podloza chyba jakąś koncowką korzenia - mam po prostu wrażenie, jakby troche wyszly te korzenie. czy moge sprobowac delikatnie wsadzic glebiej te końvowki korzenia chocby jednego? kwiat nie jest stabilny i bardzo sie przehcyla...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariola Rolczyńska
E-mail: rolnik37@op.pl
Data: sobota, 11 czerwca 2005 11:57:42
Moim zdaniem zostawić roślinę w spokoju.Jak przekwitnie można przesadzić do nowego podłoża. Wykonywanie jakichkolwiek prac w chwili obecnej może spowodować zrzucenie kwiatów i pąków.

Pozdrawiam
Mariola Rolczyńska

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: cytrusowa
E-mail: cytrusowa@wp.pl
Data: sobota, 11 czerwca 2005 12:14:42
dziekuje bardzo za odpowiedz
zostawie ją w spokoju, mam nadzieje, ze sie utrzyma i nie upadnie
jak przekwitnie, to przesadzę.
a co do podlewania, to dobrze rozumuję, żeby nie dopuscic do przesuszenia ale i przelania?
tak sobie mysle, ze raz na tydzien wystarczy ją podlac a anwet na 10 dni, bo przeciez w llazience jest wilgotno.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Kamińska
E-mail: ankamin1@wp.pl
Data: sobota, 11 czerwca 2005 19:29:28
Witam,
przed podlaniem proszę sprawdzić, czy podłoże nie jest mokre - po prostu włożyć palec. Jeżeli doniczka jest przeźroczysta, to z zewnątrz widać, czy korzenie są mokre. Wtedy poczekać, aż podłoże przeschnie.
Nie można z góry powiedzieć, jak często storczyk ma być podlewany. Trzeba to kontrolować.
Życzę powodzenia.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl