Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Mam drobne pytanko
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomasz Michael
E-mail: michael@uni.opole.pl
Data: poniedziałek, 18 lipca 2005 13:01:41
Mieszkam pod Opolem i poszukuję kogoś z samego miasta lub okolic, kto ma zbędne stare bulwy, obłamame łodygi i inne częśći roślin możliwe do odreanimowania i tym podobne elementy orchidei, z których można uzyskać strorczyki potomne.

Pytam, ponieważ storczyki w kwiaciarniach są drogie (uczę się w liceum i nie stać mnie na takie wydatki), a kupno chorych roślin w OBI i wydanie pieniędzy na chemię też nie wchodzi w rachubę.

Z góry dziękuję za wszelką życzliwość.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Karolina
E-mail: ckarus@gazeta.pl
Data: poniedziałek, 18 lipca 2005 13:46:18
Witam!
Nie jestem wprawdzeie z Opola ani okolic, ale być może będę mogła podarować ci keiki dendrobium. Tyle tylko, że musisz na nie jeszcze trochę poczekać. Mam do oddania jedno keiki chyba różowej hybrydy z grupy nobile oraz w sumie 7 malutkich na razie keiki Stardust Chiyomi, z których oddać mogę powiedzmy 2-3.
Poza tym proponuję zainwestować jednak w zdrową roślinę, bo reanimacja chorej lub słabej rośliny jest naprawdę czasochłonna i trudna. Na giełdach kwiatowych można kupić zdrowe falki za jakieś 20zł.
Napisz jednak najpierw jakie masz warunki i jakie w związku z tym rośliny będą się nadawały.
Pozdrawiam, Karolina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomasz Michael
E-mail: michael@uni.opole.pl
Data: poniedziałek, 18 lipca 2005 14:17:15
Moje obecne warunki mieszkaniowe pozwalają mi spełnić różnorodne wymagania temperaturowe i świetlne, dzięki temu mogą posiadać w swojej kolekcji naprawdę różnorodne rośliny (począwszy od kaktusów, a skończywszy na roślinach z wilgotnych tropików). Sądzę więc, że będę w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez Dendrobia, które mogłaby mi pani podarować.

Byłbym naprawdę wdzięczny za roślinki, które chce pani mi podarować i jeśli trzeba to na nie poczekam. Naturalnie pokryję koszt przesyłki.

A tak wogóle, to w jakim miejscu Polski pani mieszka wraz ze swoimi storczykami?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomasz Michael
E-mail: michael@uni.opole.pl
Data: poniedziałek, 18 lipca 2005 14:24:31
PS
Niestety nie posiadam takiego luksusu, jakim jest dostęp do internetu w domowym zaciszu i w związku z tym proszę o wybaczenie, jeśli nie będę odpowiadał dłużej niż kilka godzin.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Karolina
E-mail: ckarus@gazeta.pl
Data: poniedziałek, 18 lipca 2005 14:43:47
Mieszkam w W-wie i tak sobie myślę, że jeszcze być może mogłabym odstąpić falka (zdjęcie mogę przesłać na priv). Roślina jest po kwitnieniu i wypuszca nowy liść. Zobaczymy. Problem w tym, że sporo nadmiarowych roślin niedawno oddałam i nie mam zbyt wielu propozycji. Napisz proszę co by cię konkretnie interesowało.
Pozdrawiam, Karolina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomasz Michael
E-mail: michael@uni.opole.pl
Data: poniedziałek, 18 lipca 2005 14:53:47
Generalnie rzecz ujmującjestem zakochany w Felenopsisach, Dendrobiach,Cymbidiach(na mój egzemlarz przypałętała sięostatnio czarna plamistość liści, która przyszła od innych roślin będących na dworze ), Vandach, teraz choruję na Brassię oraz Vanilla.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomasz Michael
E-mail: michael@uni.opole.pl
Data: poniedziałek, 18 lipca 2005 14:58:32
Tak naprawdę to cieszy mnie każda nowa roślinka, która pojawi się w moim domu (uprawiam nie tylko storczyki)

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Karolina
E-mail: ckarus@gazeta.pl
Data: poniedziałek, 18 lipca 2005 20:07:48
Brassia i Vanilla są aktualnie do kupienia na Allegro, za niewielkie pieniądze. W jednym przypadku należy wpisać w wyszukiwarce 'storczyk', a w drugim 'orchidea'.
Pozdrawiam, Karolina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomasz Michael
E-mail: michael@uni.opole.pl
Data: wtorek, 19 lipca 2005 08:30:01
Dziękuje za zdjęcie (bardzo ładny falek), a na allegro zajrzę. Może uda mi się wyciągnąć jakieś fundusze od rodziców.

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomasz Michael
E-mail: michael@uni.opole.pl
Data: wtorek, 19 lipca 2005 10:20:27
Niestety nie udało mi się kupić sadzonki wanilii. Przelicytowano mnie znacznie

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl