Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Orzechy piorące w uprawie storczykow
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Monika Wanio
E-mail: wanio.monika@gmail.com
Data: czwartek, 11 kwietnia 2013 12:56:12
Witam serdecznie,

Zastanawiam sie czy ktoś z was storczykomaniakow tez stosuje wywar z orzechow pioracych (sapindus mukorossi) w uprawie storczykow?
Ja osobiście dość długi czas walczyłam z ziemiorkami. Nie chciałam traktować moich roslinek chemia, bo uważam ze skutki negatywne stosowania chemii mogą przerosnac te pozytywne. Poza tym mam trzy zwierzaki w domu i raczej nie było by to dla nich zbyt zdrowe (stosowanie opryskow itp.).
Ponieważ odwaru z orzechów pioracych uzywalam na innych roślinach w celu skutecznego usunięcia mszyc, stwierdziłam w końcu ze moze moim storczykom nie zaszkodzi.

POMOGŁO, ku mojemu zdziwieniu po ziemiorkach ani śladu, co wiecej storczyk odżył i ruszył sie w końcu do regeneracji (był to okaz po wielu przejściach). Od tego czasu raz w miesiącu podlewam wszystkie swoje storczyki naparem z orzechów i są piękne. Nie wiem czy im to dużo pomaga, ale na pewno nie szkodzi. A do tego działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo więc jestem spokojniejsza o to ze jeżeli coś 'siedzi' w podłożu to zostanie zabite

W jednym storczyku zwalczylam tez skoczogonki i póki co mam spokój

Czy ktoś z państwa jeszcze próbował, albo stosuje?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: szuwal
E-mail: szuwalski@wp.pl
Data: czwartek, 11 kwietnia 2013 15:46:35
Witam!
Swoje roslinki uprawiam tylko w orchidarium, ale też borykam sie z tymi problemami.Stosowałem dostepne srodki chemiczne z róznym skutkiem . Chetnie sie dowiem co to jest i gdzie można kupić. Jak przygotować taki napar?
Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: czwartek, 11 kwietnia 2013 23:54:00
tez pierwszy raz slysze, no chyba roslina nie z tych regionow, wiec nie sadze zeby byla popularna ;-) wiec co jak i skad?

Ja wtrace tez inne cudo: Nematodes - Nicienie tez polecam micro stwory a czynia cuda u mnie przestalo chwilowo cokolwiek sie ruszac w lisciach, a niby slimaki tez moga wykonczyc! jeden z produktów nazywa się Grow You Own Nematodes - taki zastosowałem.

pozdrawiam




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mery
E-mail: j.m.majchrzak@wp.pl
Data: piątek, 12 kwietnia 2013 10:04:54
Indyjskie " Orzechy piorące" - jest to naturalny detergent.
Do poczytania : http://www.magiczne-indie.pl/zdrowie/725-orzechy-piorace-premium-wysoka-jakosc-1kg-soap-nuts.html.
Jak to działa na szkodniki? Zapewne niszczy warstwę ochronną składanych jajeczek lub szkodników zaraz po wylęgnięciu się.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kuba
E-mail:  
Data: piątek, 12 kwietnia 2013 11:57:27
Zawierają saponiny, które obniżają napięcie powierzchniowe (powodują pienienie), ale również wykazują działanie bakteriobójcze, grzybobójcze itp. Dużo roslin je zawiera, chroniąc je przed infekcjami.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mery
E-mail: j.m.majchrzak@wp.pl
Data: piątek, 12 kwietnia 2013 12:32:51
Kuba, czy my się znamy osobiście? Możesz mi odpisać na mój adres?
Tu napisz:
jak działa ten wyciąg na szkodniki, bo jak czytamy , to podobno giną?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: agnieszka.dobek@wp.pl
Data: czwartek, 18 kwietnia 2013 22:56:21
Witam

Moniko, w jakich proporcjach robisz roztwór? Jak długo naparzasz te orzechy przed podlaniem storczyków?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: gejzerka
E-mail:  
Data: niedziela, 26 maja 2013 21:39:34
Dokładny opis działania jest pod linkiem:
http://orzechypiorace.com.pl/index.php/dla-ogrodu

Osobiście zastosowałam skorupki na swoje storczyki z pozytywnym skutkiem. Poprawiła się kondycja sadzonek i młodzieży, liście mają żywszy wygląd. Każdego roku o tej porze mam problem z ziemiórkami. Po oprysku, następnie po tygodniu moczyłam storczyki w wodzie z dodatkiem tego specyfiku. W podłożu czy w pokoju również nie widać śladów po ziemiórkach. Wypróbowałam już na własnych włosach, dodając do prania. Ponieważ z okna mam bezpośredni widok na śmietnik, latem nie sposób było je otworzyć, dlatego że w krótkim czasie miałam chmary much w pokoju. Tym razem umyłam okno z dodatkiem skorupek i - o dziwo - podczas ciepłych dni miałam otwarte okno i ani jednej muchy w pokoju

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: edyta
E-mail: kula765@wp.pl
Data: czwartek, 29 sierpnia 2013 12:09:36
Dzięki za taką wiadomość u nas muchy chcą nas zeżreć to teraz umyję okna w orzechach i może będzie spokój dziś poszły na straty 3 storczyki nic nie dało się zrobić zostały jeszcze 2 które staram się ratować

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl