Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Storczyki z M-3
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krzysztof Chojnacki
E-mail: scg@poczta.onet.pl
Data: czwartek, 11 sierpnia 2005 10:21:43
Przeglądając strony "storczykowe" można nabawić się kompleksów. Wielu z Państwa posiada orchidaria, szklarnie, szklarenki przydomowe, ogrody zimowe i może powiększać swoje kolekcje. Ja niestety dysponuję tylko parapetami. Wszyscy się chwalą, postanowiłem więc i ja. Poniższa kolekcja jest kolekcją "parapetową". Zniekształcony kwiat żółtego phalaenopsisa to robota wełnowców. Wydawało mi się, że wybiłem wszystkie. Został jednak jeden na nowym pędzie kwiatowym, gdy go wytropiłem było już za późno. Zdjęcia wykonane przez syna Michała dedykuje mojej ukochanej i wyrozumiałej żonie Annie. Serdecznie pozdrawiam Krzysztof.





















































































































































Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Fryś
E-mail: anna.frys@wp.pl
Data: czwartek, 11 sierpnia 2005 18:06:39
Panie Krzysztofie, Pana rośliny są piękne i zadbane!! Należący do Pana 14-o letni Phalaenopsis wzbudził mój wielki podziw. Ja hoduję rośliny na parapetach(bardzo przeładowanych) oraz w jednym akwarium. Zbieram się do budowy czegoś w rodzaju oszklonej szafy. Moje rośliny wyparły z parapetów wszystkie inne kwiaty, a nawet mojego psa do którego jeden z nich należał(uwielbia wyglądać przez okno a może raczej uwielbiał)Kocham Phalaenopsisy i Dendrobia i nie mam żadnych kompleksów Cieszę się tym co mam i oglądam swoje rośliny z prawdziwą przyjemnością.
Z orchidarium, czy bez ich hodowanie jest relaksem i wielką frajdą, a przecież o to właśnie chodzi!
Bardzo serdecznie pozdrawiam Frysianka.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna M. Zabrze
E-mail:  
Data: czwartek, 11 sierpnia 2005 23:06:15
Piękne !! Słów brakuje! Gratulacje !!
Mam tylko jedno pytanie, to wschodnie okna ?
Jeszcze raz gratuluje takich pięknych kwiatów !!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krzysztof Chojnacki
E-mail: kchojnacki @ vp.pl
Data: piątek, 12 sierpnia 2005 10:02:35
Pani Anno, miltoniopsis-okno północne, wszystkie pozostałe okno południowe. Pozdrowienia. Krzysztof

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Hania
E-mail: gibonki@poczta.onet.pl
Data: piątek, 12 sierpnia 2005 12:35:10
Witam!
Piękne, piękne i jeszcze raz piękne. Czy wszystkie storczyki trzyma pan na parapetach? Czy są wśród nich takie które stoją np. w głębi mieszkania? Może mi pan polecić jakiś cudowny sposób aby i moje zaczęły pięknie kwitnąć. Może jakiś nawóz?

Pozdrawiam
Hania

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krzysztof Chojnacki
E-mail: kchojnacki @ vp.pl
Data: piątek, 12 sierpnia 2005 13:54:21
Pani Haniu trzy najstarsze i największe phalaenopsisy oraz colmanara stoją na kwietniku oddalonym od okna o około metra. Cudowny sposób to chyba cierpliwość. Większość moich storczyków to "przecena" (te najstarsze również),kupując je nie wiedziałem nawet jakiego są koloru. Z nawozami bardzo,bardzo ostrożnie (rozcieńczone piwo-1:4, pokon, wióry rogowe jako dodatek do substratu jedna łyżka na litr substratu. Moje storczyki są raczej niedokarmione. Ponadto: nie nawożę nigdy w dni pochmurne, raz w miesiącu serwuję im kąpiel w wannie pod prysznicem, nie zraszam między podlewaniami, zawsze ścinam pędy kwiatowe po rozwinięciu ostatniego pąka. Pozdrowienia Krzysztof.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Hania
E-mail: gibonki@poczta.onet.pl
Data: niedziela, 14 sierpnia 2005 13:37:47
Zaintaeresowała mnie ta kąpiel pod prysznicem. To znaczy ,że tak najzwyczajniej leje Pan z góry na nie wodę? A co z pozostałą wodą pomiedzy liśćmi. Nie szkodzi im. Gdzieś czytałam, że to może doprowadzić do gnicia liści gdy woda się dostanie w te małe szczelinki. Ja moje storczyki wkładam na 30 min do miski z wodą na wysokość 3/4 doniczki. Staram sie aby woda nie dostała sie między liście. Ale może Panan sposób jest lepszy bo moje jakoś nie chcą kwitnąć.
Proszę napisać czy z tym prysznicem jest tak jak myślę. Może zafunduję im małą kąpiel.
Dodam jeszcze ze mam 2 Phalaenopsisy, 1 Cattleya Maiki oraz Cambrię.
Pozdrawiam
Hania

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krzysztof Chojnacki
E-mail: kchojnacki @ vp.pl
Data: wtorek, 16 sierpnia 2005 09:55:22
Pani Haniu z prysznicem jest dokładnie tak jak Pani myśli. Nadmiar wody pozostający między liśćmi można ewentualnie usunąć chłodnym strumieniem powietrza z suszarki do włosów . Pozdrowienia Krzysztof

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail:  
Data: piątek, 19 sierpnia 2005 13:10:53
Panie Krzysztofie
Kolekcja jest piękna naprawde.
Mam pytanko
Jak Pan pobudza swoje phalki aby zakwitły-mój uparciuch od zeszłego roku nie ma zupełnie ochoty zakwitnąć.Co mam zrobić,prosze o radę
Dziękuje Agnieszka

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krzysztof Chojnacki
E-mail: kchojnacki @ vp.pl
Data: wtorek, 23 sierpnia 2005 11:38:38
Podlewam,nawożę,przesadzam i nic więcej.Wszystkie moje phalaenopsisy rosną w keramzycie. Pozdrowienia Krzysztof

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Joanna
E-mail:  
Data: wtorek, 30 sierpnia 2005 12:36:44
Mam pytanie: czy są one uprawiane metodą s/h w tym keramzycie czy normalnie?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krzysztof Chojnacki
E-mail: kchojnacki @ vp.pl
Data: piątek, 2 września 2005 09:59:32
Pani Joanno. W ubiełym roku udało mi się kupić w OBI przecenione wkłady, wskaźniki, osłony firmy "Leni". Proszę wejść na stronę www.hydroponika.pl,tak to wygląda. Pozdrowienia Krzysztof

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl