Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Nazwa
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasia
E-mail: kasia_tom1@o2.pl
Data: wtorek, 16 lutego 2016 21:35:28
Witam, mam takiego pięknisia i nie mogę doszukać się nazwy, czy ktoś z Was wie jak się nazywa? Z góry dziękuje.




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail:  
Data: wtorek, 16 lutego 2016 21:43:44
To jest jakiś phalaenopsis. Może ktoś inny poda bardziej szczegółową nazwę. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasia
E-mail: kasia_tom1@o2.pl
Data: wtorek, 16 lutego 2016 22:42:29
Słyszałam że to multiflorka, ale czy to wszystko?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy@orchidarium.pl
Data: środa, 17 lutego 2016 08:31:24
A co to jest multiflorka?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail:  
Data: środa, 17 lutego 2016 10:20:21
Kasiu, jeśli to Twój pierwszy storczyk, to poczytaj na tym forum o phalaenopsis, bo za pół roku będziesz miała zgnite korzenie lub stożek wzrostu. Bez czytania nie da rady przejść przez życie. Słowo multiflora oznacza że roślina ma dużo kwiatów. Jest to pic handlowy. Uprawiaj go według podanych na forum zasad. Sprzedawczynie w kwiaciarniach na ogół nie wiedzą nic i dobrej rady nie dadzą. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy@orchidarium.pl
Data: środa, 17 lutego 2016 13:52:15
Instrukcje uprawy - http://www.orchidarium.pl/rodzaje/html/Phalaenopsis.html

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasia
E-mail: kasia_tom1@o2.pl
Data: środa, 17 lutego 2016 17:27:36
Mam w domu sporo storczyków, umiem o nie dbać, ten to już u mnie wieloletnia roślina, nie znam nazw tych storczyków, co zaczyna mieć dla mnie znaczenie, dlatego pytam. Bardzo dziękuję za dobre rady Mam zwykłe phalenopsisy, teraz jak kupuję patrzę na nazwę jednak tych starszych nie pamiętam i poszukuję Jak nie tu, to gdzie?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail: jerzy@orchidarium.pl
Data: czwartek, 18 lutego 2016 09:41:33
Rzecz w tym, że podobnych phalaenopsisów są dziesiątki (setki?), w tym także bezimiennych krzyżówek (czyli z opisem typu "SXC574646 x SXD467478"), które nie mają nazw, bo nie opłaca się ich rejestrować.

Nawet analiza DNA nie zawsze pomaga w kwestii nazwy, więc nadawanie zarejestrowanych nazw niezidentyfikowanym roślinom na podstawie ich wyglądu jest w sumie fikcją. Równie dobrze można od razu nazwać go "Zenek 'Piękniś' AM/AOS". Jak już, to już.



Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasia
E-mail: kasia_tom1@o2.pl
Data: czwartek, 18 lutego 2016 13:04:56
Rozumiem, czyli zostaje Piękniś Może tak go zarejestruje hehehehhe żart dziękuję mimo wszystko i życzę kwitnących dni. Pozdrawiam

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl