Strona główna serwisu Strona główna forum

Grupa:  Zupa storczykowa

Temat:  storczyk bez liści
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: sylwia
E-mail: s.slowik1981@gmail.com
Data: piątek, 22 kwietnia 2016 12:29:58
LlDziękuję za odpisanie na moją wiadomość za rady dziś storczyk dostąpił kąpieli 20 minutowej.Najgorsze jest to że to był mój pierwszy storczyk może ja nie mam ręki do kwiatków a tak je lubię może jednak może nie bo to wszystko się zaczęło dziać po tym jak przekwitnięciu.Może raz na tydzień to za często podlewałam. Odpiszcie.

Autor: Marta
E-mail:  
Data: piątek, 22 kwietnia 2016 18:01:57
Sylwio, storczyki podlewa się raz w tygodniu! Skoro to Twój pierwszy storczyk, to musisz czytać na temat uprawy. Marta

Autor: Agata Rapacz
E-mail: agata.rapacz@gmx.at
Data: piątek, 22 kwietnia 2016 18:59:19
Przepraszam, ze wypowiem sie nie merytorycznie, ale oczy mnie rozbolaly od czytania tego postu. Jako humanistka z wyksztalcenia nie moge przemilczec. Ludzie szanujmy sie. Pani Sylwio, prosze jeszcze raz przeczytac ten post i odpowiedziec szczerze, czy cos Pani z tego zrozumiala. Istnieje cos takiego jak interpunkcja. Nie mowiac juz o tym, ze szacunek do drugiego czlowieka wymaga, zeby przeczytac post przed jego wyslaniem. Jesli urazilam-przepraszam. Ale tak "drobne" sprawy naprawde ulatwiaja zycie. Pozdrawiam Agata

Autor: Dorra
E-mail: dorra@telia.com
Data: poniedziałek, 14 listopada 2016 22:27:50
Pani Agato... Jak Pani jest humaniczką to powinna Pani rozumieć trudności czytania tekstów w języku polskim bez czcionek polskich.

Ja mieszkam za granicą i żaden z dostępnych mi komputerów ma czcionki polskie na pulpecie, ale jak widać to można je odnaleźć w ustawieniach komputera... tak więc ewentualne Pani wytłumaczennie że to "wina" komputera nie jest wiarygodne.

Data: wtorek, 15 listopada 2016 07:03:37
Pani Dorra (przepraszam, nie podala Pani imienia). Gratuluje pracowitosci. Wyciagac post sprzed pol roku, zeby zwrocic mi uwage .
Gwoli wyjasnienia: po pierwsze jestem z wyksztalcenia humanistka, a nie humaniczka. Po drugie: tez mieszkam za granica i z tego powodu nie mam polskiej czcionki w komputerze.
Serdecznie Pania Dorre pozdrawiam i zycze slonecznego i usmiechnietego dnia.

Data: wtorek, 15 listopada 2016 08:34:38
Moje imię jest Dorra, więc nie rozumiem uwagi. Przepraszam też za język polski i moją gramatykę, ale ja choć urodziłam się w Polsce to nie mam od 40 lat kontaktu z językiem więc mam dość duże trudności z formułowaniem się.

Dalej stoję przy mojej opinji że to lenistwo przy ustawieniu komputera bo dla mnie i innych cudzoziemców tekst bez polskich liter jest trudny do zrozumienia. Trzemu Pani tak trudno to przyznać?

To że odnowiłam ten stary wątek to z powodu że są osoby mające dyslexi, alexi i inne trudności pisemne tak jak i podobne do moich, i zwracanie uwagi tym "chorym" osobom nie jest przyjemne!

Data: środa, 16 listopada 2016 17:46:36
Jesli urazilam kogos majacego dysleksje badz inne problemy w pisaniu, szczerze przepraszam. Problem w tym, ze zazwyczaj takie posty jak ten powyzej sa spowodowane niechlujstwem nie choroba. Pozdrawiam Agata

P.S. na moim komputerze jest brak polskiej czcionki

Data: czwartek, 17 listopada 2016 09:44:25
Pani Agato... każdy komputer ma ustawienia na czcionki całego świata... czy to rosyjskie czy chińskie, ale ustawić można. Litery się wtedy znajdzie na normalnym pulpecie ale trzeba zapamiętać gdzie one leżą.

Mam nadzieję że zna Pani kogoś kto potrafi Pani pomóc i ustawić te międzynarodowe ustawienia/czcionki.

Pani jest humanistką, ja jestem teknikiem i WIEM że każdy komputer można tak ustawić.

Pozdrawiam Panią też i przepraszam gdy mój ton był/jest zbyt ostry (ja tłumaczę mój tekst na język polski i brak mi trochę nyansów).

Powrót do grupy

© Copyright 2018 Orchidarium.pl