Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Dendrobium Zip #039;Zinger#039;
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maja
E-mail:  
Data: piątek, 4 listopada 2016 11:45:05
Witam. Kupiłam niedawno to australijskie dendrobium, ale nie mogę nigdzie znaleźć zaleceń odnośnie jego uprawy. Rodzice to D.kingianum (62.5%), tetragonum (25%) i speciosum (12.5%). Czyli 2/3 rodziców (pierwszy i trzeci) lubi suchy i chłodny zimowy odpoczynek, czy tym mam się kierować? Hodowca napisał mi, że on uprawiał roślinę w warunkach intermediate, ale dlatego, że też sam nie miał pewności jak ją prowadzić.
Niestety (albo stety) roślina właśnie wypuszcza nowy przyrost, czy w związku z tym mam ją traktować jak w fazie wzrostu i podlewać/nawozić, czy jednak postawić na kwiaty (roślina jest malutka, ale dorosła) i wystawić na zimno? Czy taki młodziutki przyrost jest w stanie przetrwać chłodzenie?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail:  
Data: piątek, 4 listopada 2016 21:53:27
Nie wystawiałabym go na zimno tym bardziej że zmienił lokalizację i musi się zaadaptować do nowych warunków. W przypadku niektórych roślin wystarczy przysunięcie doniczki do szyby, czy do brzegu ościeża. Zawsze tam trochę wieje, a zmniejszone porcje wody dopełnią całości. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maja
E-mail:  
Data: wtorek, 8 listopada 2016 19:07:12
Dziękuję za pomoc. Ale czy to oznacza, że wszystkie rośliny kupowane teraz powinny ominąć chłodzenie z powodu adaptacji? Tak pytam, bo jeszcze do mnie jedzie botaniczne Dendrobium nobile, które jak wiadomo potrzebuje solidnego ochłodzenia do kwitnięcia.

Powrót do grupy


© Copyright 2018 Orchidarium.pl