Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Czy ktoś był na wystawie storczyków w Sopocie?
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail:  
Data: poniedziałek, 15 maja 2017 23:48:26
Pochwalcie się może trochę. Mnie się nie udało dojechać, a chętnie bym zobaczył i wystawy i rośliny i oferty handlowe.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iwona Dorochowicz
E-mail: iwodor@gmail.com
Data: wtorek, 16 maja 2017 08:08:23
Byłam . Wystawa cudna. Dużo miejsca, rośliny wyeksponowane. Warto było ją odwiedzić . Nie zrobiłam żadnego zdjęcia, aparat został w domu . Oferta handlowa skromniejsza niż na innych wystawach, ale wydałam wszystko co miałam .

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jerzy Dziedzic
E-mail:  
Data: wtorek, 16 maja 2017 15:55:08
Obawiałem się tego ostatniego, tzn. wydania wszystkich pieniędzy...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Katarzyna Janiszewska
E-mail:  
Data: poniedziałek, 22 maja 2017 16:59:57
W dniach 12 – 14 maja 2017 roku w hali sopockiego Hipodromu odbyła się Międzynarodowa Wystawa „Świat Storczyków – The World of Orchids“.
Wystawa ta była o tyle szczególna, że w jej trakcie miało miejsce coroczne spotkanie delegatów Europejskiej Komisji Storczykowej (EOC). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Sopotu, Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków, Uniwersytet Gdański, Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, oraz specjalizująca się w badaniach nad storczykami, Katedra Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody. Patronami medialnymi zostali natomiast Radio ESKA, portal trójmiasto.pl oraz gazeta Dziennik Bałtycki.
Przeszło 4000 odwiedzających miało szansę zobaczyć aż 18 aranżacji, nie tylko storczyków, ale również roślin owadożernych, oplątw oraz hoi. Na aranżacjach znalazły się rośliny, które przybyły nie tylko z Polski, z miejsc takich jak Storczykarnia Zamku w Łańcucie, Warszawa i Łódź, czy europejskich państw takich jak Portugalia, Węgry, Austria, Niemcy i Litwa, ale również z odległego Ekwadoru.
Przez wszystkie dni wystawy odbywały się warsztaty dotyczące uprawy storczyków, a swoje wystąpienia mieli również pracownicy naukowi Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody UG. Nie sposób przy tym nie wspomnieć o pokazach florystycznych.
Liczba aranżacji oraz pochodzenie roślin i wystawców, a także niezwykłe miejsce podniosły rangę wystawy i stworzyło unikalny klimat.
Drugi dzień wystawy zwieńczyła „Noc Orchidei“, podczas której uczestnicy przy lampce szampana mieli okazję podziwiać storczyki w nocnej scenerii. W trakcie wieczoru odbyła się aukcja charytatywna, którą poprowadził kapitan Trefla Sopot, Marcin Stefański. Do najciekawszych przedmiotów należały m.in. koszulka i spodenki Marcina Stefańskiego wraz z autografami, Cattleya ofiarowana przez Storczykarnię w Łańcucie czy kompozycje z Tillandsia. Środki finansowe zbierane były na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja“, a dzięki zaangażowaniu licytujących udało się nam zasilić konto organizacji kwotą 3.360 zł.
Poza możliwością zobaczenia tak wielu roślin w jednym miejscu, wystawa okazała się doskonałą okazją do wypromowania nie tylko samego wydarzenia, ale również tego niezwykle ciekawego i pięknego hobby. Wszystko to dzięki obecności wielu przedstawicieli radia, telewizji, prasy oraz portali internetowych.
Zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia było ogromnym wyzwaniem, któremu nie podołałybyśmy, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu osób oraz instytucji, za które serdecznie dziękujemy.
Katarzyna Janiszewska i Monika Lipińska
Powrót do grupy


© Copyright 2019 Orchidarium.pl