Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Proszę o pomoc w identyfikacji
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Waluga
E-mail: walugan@tlen.pl
Data: sobota, 21 stycznia 2006 19:10:48
Witam,
Właśnie dostałam podobno Dendrobium CK. Ai 'Oka' po ale po porównaniu nie jestem do końca przekonana że to jest właśnie ta roślina dlatego zwracam się z prośbą o ewentualną identyfikację.Roślinka w całości wygląda tak:


Wysokość części zielonej ok.40 cm, z kwiatami jakieś 69 cm.Niestety w czasie transportu kwiatki troszkę zmarzły więc nie prezentują się okazale.Oto te które jeszcze jakoś przetrwały.



Dodam tylko iż nie wszystkie są jednakowe bo kwiaty na sąsiedniej psb różnią się nieznacznie tak jakby były to dwie podobne rośliny w jednej doniczce:




Czekam na wszelkie sugestie co do tej roślinki gdyż nie wiem w jakich warunkach powinnam ją trzymać.

Pozdrawiam,
Anna


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail: kamilase@yahoo.com
Data: piątek, 27 stycznia 2006 20:21:01
Witam.

Zaryzykuje... Wydaje mi sie, ze jest to jedna z tych nowych hybryd dendrobium - nosi nazwe "Brownie", maja one miedziany odcien - trudno mi okreslic czy sie zgadza z tym na zdjeciu. Ale w sumie jestem prawie pewna, ze to Brownie.

Pozdrawiam

Kamila

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Waluga
E-mail: walugan@tlen.pl
Data: środa, 22 lutego 2006 17:41:04
Witam,
Sądzę że sprawa się wyjaśniła przynajmniej co do nazwy bo jest to Dendrobium compactum Caramel.Dalej jednak nic nie znalazłam na temat warunków uprawy więc czekam na podpowiedzi .

Pozdrawiam,
Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: środa, 22 lutego 2006 17:46:34

Witam,

uprawia się jak Dendrobium phalaenopsis

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Waluga
E-mail: walugan@tlen.pl
Data: środa, 22 lutego 2006 21:34:40
Witam,
Bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,
Anna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl