Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Dochodzenie :)
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Zarębska
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: wtorek, 14 marca 2006 19:14:54
Witajcie Kochani,

po dłuższej przerwie znowu jestem. Tym razem małe dochodzenie

Wczoraj przez przypadek stałam się posiadaczką hybrydy phalaeonopsisa (Tomaszewski). Roślina ma dizwnie osadzony najmłodszy liść. Czyżby keiki? A moze jakaś mutacja? Szczerze mówiac pierwszy raz coś takiego mi się zdarza.

Całusy - Ania




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Zarębska
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: wtorek, 14 marca 2006 19:20:56
Nie mam pewności, czy załączone zdjęcie się otwiera, więc jeszcze raz.




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iwona
E-mail: petronella362@poczta.onet.pl
Data: wtorek, 14 marca 2006 20:34:14
Witam
To jest liść jaki wyrósł razem z łodygą kwiatową phalaenopsisa, mam taki sam od dłuższego czasu i nie wyrasta z niego keiki. Natomiast wyrasta keiki u spodu rośliny macierzystej.





Mam jeszcze jednego takiego falka któremu wyrosła łodyga ze środka rozetki z takim liściem i też z tego nic nie wyszło natomiast młody falek pojawił się też u spodu rozetki. Oba falki te listki mają już ponad pół roku i nadal nic.
Pozdrawiam Iwona


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Michał Rosa
E-mail: michalros@vp.pl
Data: wtorek, 14 marca 2006 21:00:04
Czy to w czym rośnie falek, to skorupki pistacji? Ciekawe
Pozdrawiam, Michal15

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iwona
E-mail: petronella362@poczta.onet.pl
Data: wtorek, 14 marca 2006 21:17:35
Tak to są skorupki pistacji, storczyk jest po przelaniu a nie chciałam obcinać korzeni nie widząc nowych więc umieściłam go w takim podłożu i teraz czekam.
Pozdrawiam Iwona

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Zarębska
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: środa, 15 marca 2006 09:54:42
Witam,

no na razie wyrósł mały listek, nic z niego nie wyrasta. To co widać na tym zdjęciu, to łodyga kwiatowa, ale wyrastająca z innego miejsca (po prostu tła się nałożyły). Miejmy nadzieję, że mój phalek pójdzie w tę samą stronę i też wyda keiki.
Co do pistacji, to sama to sprawdziłam. Jest to świetne dla przelanych kwiatów. Z reguły na spód doniczki wkłądam tradycyjne podłoże korowe dla phalaenopsisó, potem cały środek wypełniam skorupkami pistacji, a na wierzch ponownie idzie kora.
Ważne jest tylko, by pistacje bardzo dokładnie oczyścić. Najpiew moczę je przez co najmniej tydzień we wrzątku (gdy woda ostygnie, dolewam świeżą). Jest ona brązowa. W między czasie skorupki dokładnie oczyszczam z pozostałości po orzechu. Dopiero tak przygotowane nadają się do wyukorzystania.
Czasem też, w awaryjnych sytuacjach, gdy nic nie mam pod ręką, a reanomować trzeba, kruszy zwykły styropian, jaki można znaleźć w opakowaniach AGD.

Kto z Państwa ma inne pomysły na "niekonwencjonalne" podłoże?
Pozdrawiam z zasypanego śniegiem Lublina - Ania

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grzegorz Radka
E-mail: GrzegorzRadka@interia.pl
Data: czwartek, 16 marca 2006 14:29:31
Witam!
Mam coś podobnego. Pęd kwiatowy wyrasta w miejscu, skąd powinien wyrastać kolejny liść. Kwaty różowe, mniejsze niż u Phalenopsisa, podobne trochę do mieszańców z Doritis. Kwiaty otwierają się sukcesywnie. Na końcu pędu kwiatowego pojawia się nowa roślinka, któej rosną korzenie. Star roślina ma się dobrze i wypuszcza nowy pęd kwiatowy. W tej chwili trzeci.

Też nie wiem co to jest.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Zarębska
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: czwartek, 16 marca 2006 19:07:01
Witam,

ma Pan może zdjęcia tego "czegoś" dziwnego, Panie Grzogorzu?

Pozdrawiam - Ania Zarębska

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: czwartek, 16 marca 2006 22:58:44
Witam !

Taka anomalia (wyrośnięcię pędu kwiatowego ze szczytu rośliny) zdarza się u storczyków monopodialnych, np. u Vand. Niestety nie wróży ona nic dobrego. ten stożek wzrostu jest już "stracony" i pozostaje tylko nadzieja że roślina wypuści keiki. To może być objaw przedobrzenia z chemikaliami u producenta, albo mutacja.

pozdrawiam
Sandra

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grzegorz Radka
E-mail: GrzegorzRadka@interia.pl
Data: piątek, 17 marca 2006 07:34:57
Mimo tego, że roślina dalej nie rośnie, nie martwi mnie to. Nadal kwitnie, a mam już dwie nowe roślinki, malutkie co prawda, ale jednak. A na czubku kwiatostanu pojawiła się trzecia z ok 2 cm długości korzeniami. Zdjęcie postaram się zrobić, jak tylko wydzierżawię cyfrówkę.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Zarębska
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: piątek, 17 marca 2006 11:20:00
No to wszystko jasne

Sandro, nalezy Ci się krzyż załugi za rozwikłanie zagadki krymalnej

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: piątek, 17 marca 2006 20:18:26
Mów mi Sherlocku drogi Watsonie

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iwona
E-mail: petronella362@poczta.onet.pl
Data: sobota, 8 kwietnia 2006 19:07:25
Witam
U mnie to małe keiki wygląda na dzien dzisiejszy tak







Pozdrawiam Iwona


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Zarębska
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: sobota, 8 kwietnia 2006 20:50:17
No faktycznie wygląda to imponująco. Mam nadzieję, że mój okaz zachowa się równie bohatersko Pozdrawiam Pani Iwono. Anna Zarębska

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl