Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Zmartwienie
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Alicja
E-mail: lusy48@o2.pl
Data: czwartek, 22 czerwca 2006 08:37:47
Witam serdecznie. Mam w swojej kolekcji 5 hybryd, które do tej pory kwitły pięknie. Mam jednak problem. W jednej z doniczek ujrzałam na korze pleśń. Chciałabym wiedzieć czy to szkodliwe i trzeba wymienić podłoże.Pleśń jest na kilku małych odłamkach kory. I jeszcze jedno , czy jeśli w doniczce jest bardzo dużo korzeni to przy przesadzaniu trzeba kilka odciąć .O rany jeszcze jedno . Chciałabym się upewnić , czy jak korzenie w doniczce są koloru zielonego, to nie trzeba ich podlewać. Kwiaty z hybryd zaczęły mi spadać i a reszta wygląda blado., choć zamaczam doniczki w wodzie z nawozem do storczyków. Dzięki za wszelkie porady.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Andrzej Bucior
E-mail: andrzej.m.b@wp.pl
Data: czwartek, 22 czerwca 2006 09:10:09

- Pleśń może być oznaką, że podłoże utrzymuje za dużą wilgoć. Przyczyną może być rozłożenie podłoża - straciło przepuszczalność. W tym przypadku trzeba przesadzić bo korzenie zgniją. Przy przesadzaniu odcina się tylko stare martwe korzenie - a doniczkę zwiększa o "numer".
- Jeżeli korzenie są zielone to znaczy mają zapas wody - nie trzeba jeszcze podlewać (lub podlać mało).
- Storczyki, szczególnie falki, kwitną długo ale po jakimś czasie przekwitają i po odpoczynku ponownie wydają kwiaty....

- Pozdrawiam serdecznie, Andrzej.



Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl