Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  chory falenopsis w rekach laika
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: aga
E-mail: agnieszka.h@xc.com.pl
Data: poniedziałek, 10 lipca 2006 09:42:52
witam, moj falek choruje, jest moim pierwszym storczykiem i kompletnie nie wiem co robic, mam go dopiero od miesiaca
[img]http://images2.fotosik.pl/100/c47d5977b5eb3ba1.jpg[/img]
przeczytalam juz watek o reanimacji, mam nawet keramzyt
tylko mam dylemat - czy to na pewno jest gnicie, bo czesc korzeni jest jakby wyschniete, pomarszczone, jasne a czesc korzeni ma ciemne plamy, wczoraj odpadl jeden lisc, zółkł, reszta liści zaczyna się marszczyć
Falek ma pokaźny pęd kwiatowy, póki co kwitnie ładnie ale rozumiem, że będę musiala pęd obciąć zanim przejdę do reanimacji ??

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: aga
E-mail: agnieszka.h@xc.com.pl
Data: poniedziałek, 10 lipca 2006 09:51:08
przepraszam, źle zamieściłam zdjęcie




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sebastian Kończak
E-mail:  
Data: poniedziałek, 10 lipca 2006 11:31:36
Witam

Najpierw wyjmij storczyka z doniczki i zobacz czy podłoże jest rozłożone, a korzenie żółte lub czarne i gąbczaste lub puste. Jeżeli tak - postępuj zgodnie z instrukcjami z "reanimacji", a pęd kwiatowy, jeśli nie ma żadnych zdrowych korzeni w roślinie, obetnij.

Pozdr

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: aga
E-mail: agnieszka.h@xc.com.pl
Data: poniedziałek, 10 lipca 2006 19:38:35
po wyjeciu z podłoża okazało się, że podłoże jest dość rozłożone, korzenie rozmięknięte, jeden się zdrowy ostał, i troszkę takich maluchów, keramzyt naszykowany, czekam aż pęd trochę podeschnie
zastanawiam się nad potraktowaniem roślinki przeparatem p/grzybiczym, albo może keramzyt nim potraktować??

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl