Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Prosze o praktyczne porady
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Petra
E-mail: petronella362@yahoo.pl
Data: poniedziałek, 10 lipca 2006 22:57:25
Witam
Za kilka dni mam dostac kilka mlodych phalaenopsisow botanicznych lub oznaczonych hybryd ( tetraspis, bellina,mariae,doritaenopsis i-chsin chocolate)
sa to mlode majace do poltora roku do kwitnienia, nie wiem czy mam z nimi postepowac jak z normalnymi doroslymi, czy moge nawozic nawozem pobudzajacym wzrost i kwitnienie? Prosze o jakies porady praktyczne, wskazowki, mam praktyke w opiece nad doroslymi ale nie mlodymi samodzielnymi, wskazowki beda bardzo mile widziane i bede za nie bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam Petra

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Petra
E-mail: petronella362@yahoo.pl
Data: wtorek, 11 lipca 2006 00:01:45
Moze male sprostowanie, storczyki za kilka dni beda u mojej mamy w Monachium a dopiero za jakies 4 tygodnie u mnie jak znajoma bedzie jechac, moja mama totalnie nic nie wie na temat uprawy tych roslin, ja znowu nie mialam stycznosci z takimi maluchami i nie wiem jakie instrukcje mamie przekazac co do stanowiska, podlewania( tu chodzi o to czy maluszkom maja stupki przesychac lub byc delikatnie wilgotne) czy nawozenia badz zraszania.Musza przezyc u niej kilka tygodni zanim dotra do mnie. Prosze o porady, sa to storczyki dlugo wyczekiwane i wymarzone, a szczegolnie jeden z nich- tetraspis.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Karolina Czempas
E-mail: ckarus@gazeta.pl
Data: wtorek, 11 lipca 2006 10:50:33
Witam!
Nie ma większych różnic w uprawie młodych i dorosłych Phalaenopsis. Podłoże musi przeschnąć przed kolejnym podlaniem, stanowisko jasne ale niezbyt nasłonecznione.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, Karolina

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Petra
E-mail: petronella362@yahoo.pl
Data: wtorek, 11 lipca 2006 10:52:53
Bardzo dziekuje za odpowiedz, moje watpliwosci zostaly rozwiane
Pozdrawiam

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl