Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  jak długo jeszcze?
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: pioM
E-mail:  
Data: wtorek, 1 sierpnia 2006 12:37:07
Dzień dobry.Od 2 lat mam sadzonkę laelia purpurata, rośnie dobrze - wypuszcza w tym sezonie już 3 przyrost,ma dużo ładnych i zdrowych korzeni,ale ciągle jest bardzo mała - w sumie ma ok 15 - 16 cm wysokości.Martwi mnie to, bo w opisach tej rośliny podawane jest,że dorasta do 100 cm (wnioskuję,że średnio ma 60 -70 cm).Wiec moje pytanie, kiedy laelia zakwitnie?Ma dobre warunki- dużo światła, wysoka wilgotność, jest odpowiednio nawożona - z resztą jej chęć do wzrostu świadczy o tym.Trochę martwi mnie informacja,którą gdzieś przeczytałem,że kwitną tylko duże egzemplarze.
Wiem,że to pytanie jest trochę głupie i trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć,ale zaczynam się martwić o tego storczyka -może nigdy nie zakwitnie?

A i jeszcze jedna rzecz, laelia purpurata ma z reguły na pseudobulwie 1 liść,a moja wypuściła mały przyrost z dwoma listkami - co to może być

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jarek Sułek
E-mail: motylik@poczta.onet.pl
Data: wtorek, 1 sierpnia 2006 12:57:11
Witam !
Mam podobną sytuację z tym gatunkiem storczyka - pozdr. Jarek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariola Rolczyńska
E-mail: rolnik37@op.pl
Data: wtorek, 1 sierpnia 2006 23:10:51
No to mamy roślinki z tego samego źródła.Pocieszam się, że moja sadzonka ładnie rośnie.Jak dorośnie to na pewno zakwitnie. Cóż musimy uzbroić się w cierpliwość, storczyki tego uczą. Dodam jeszcze, że czekać na kwiaty warto.Laelia purpurata kwitła u mnie dwa razy, ale była to dorosła roślina sprowadzona z Brazylii.

Pozdrowienia, Mariola

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl