Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  woda do podlewania orchidei
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: domi
E-mail: dominikaborowicz@wp.pl
Data: piątek, 18 sierpnia 2006 19:23:43
słyszałam od znajomej, że należy je podlewać najlepiej przegotowaną wodą. ? oraz że najlepiej podlewać codziennie w małych ilościach i na podstawek położyć husteczkę , która ma być stale lekko wilgotna, ale jakoś nie pokrywa się to z tym, co na tym forum czytam. Ona tak swoje pielęgnuje i "żyją". .proszę o pomoc, mam od niedawna 2 (jeden zgubił kwiaty, ale reszta piękna)takie kwiaty i nie chcę im zaszkodzić.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Romuald Kosina
E-mail: kosina@biol.uni.wroc.pl
Data: piątek, 18 sierpnia 2006 19:42:16
Witaj Dominiko!
Ja swoje storczyki kąpię (zanurzam doniczki z korzeniami) właśnie w przegotowanej i odstałej 1-2 dni wodzie. Sądzę, że bez specjalnych pomiarów przewodności tej wody, możemy założyć, że jest najbardziej podobna do wody deszczowej. Tak naprawdę to do tej wody dodaję bardzo mało płynnego nawozu do storczyków (rozcieńczony w stosunku do instrukcji) i raz w tygodniu to czynię. A więc nie codziennie, ale raz w tygodniu. Mądrze piszą na tym forum.
Zajrzyj też do działu w Orchidarium nt. uprawy.
Pozdrawiam!
Romek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa Iwańczyk
E-mail: ewaiw@jay.au.poznan.pl
Data: sobota, 19 sierpnia 2006 14:57:56
Witam,
trudno polemizowac z opiniami typu "moja znajoma mowi", albo, "slyszalam ze podobno cos tam". To, ze rosliny niezle sie trzymaja, nie oznacza wcale, ze maja dobre warunki, tylko ze MIMO bledow w uprawie jakos daja rade. Droga Dominiko, mam znajomych, ktorzy podlewaja woda tylko mineralna (wysokozmineralizowana) - od pol roku, inni przegotowana, inni deszczowka, a inni RO, moja mama zwykla kranowa, a ja destylowana. U kazdego sa inne rosliny. Jedni maja falenopsisy do ozdoby, inni botaniczne a inni eksperymentuja. Proponuje przeczytac dokladnie dzial Porady dla Poczatkujacych, i FAQ ze storczyki.org.pl Przeczytac i potraktowac to bardzo serio. Bo to nie sa czyjes opinie (Gozdzikowa radzi) ale teksty napisane przez profesjonalistow, ktorzy maja ogromne doswiadczenie w uprawie storczykow. (tak mi sie przypomnialo, ze chyba to juz mowie n-ty juz raz...) Tam jest napisane czym sie podlewa storczyki i dlaczego nie moze to byc na dluzsza mete woda z kranu.
Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia w uprawie
Ewa

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: domi
E-mail: dominikaborowicz@wp.pl
Data: środa, 23 sierpnia 2006 16:27:13
Dziekuję p.Romkowi i p.Ewie za porady. Obiecuję się do nich stosować.
P.S. W międzyczasie kupiłam trzeci do mojej kolekcji Phalaenopsis tym razem odmiany Taipei Gold. Będę "eksperymentować" z uprawą, w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: domi
E-mail: dominikaborowicz@wp.pl
Data: środa, 23 sierpnia 2006 16:27:14
Dziekuję p.Romkowi i p.Ewie za porady. Obiecuję się do nich stosować.
P.S. W międzyczasie kupiłam trzeci do mojej kolekcji Phalaenopsis tym razem odmiany Taipei Gold. Będę "eksperymentować" z uprawą, w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl